VINKOVCI

Vinkovačke braniteljske i stradalničke udruge na jednome mjestu

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Za šest braniteljskih i stradalničkih udruga gradske vlasti Vinkovaca dodijelile su prostorije u zgradi u Dugoj ulici, tako da će ubuduće sve biti na jednome mjestu.

„Dugo smo imali problem sa smještajem braniteljskih udruga koje uistinu dobro rade s braniteljima i čiji su članovi vrlo aktivni. Bili su razasuti diljem grada, neki su bili u privatnim prostorima i to im je uvelike otežavalo funkcioniranje. Vjerujem kako im je ovaj prostor u srcu grada, uz park i muzej, lokacijski odličan te da će im omogućiti još kvalitetniji rad", poručio je vinkovački gradonačelnik Ivan Bosančić, koji je u utorak bio u novouređenim prostorijama udruga.

Na ukupno oko 100 metara četvornih smještaj su pronašle Udruga ratnih veterana 109. brigade ZNG Vinkovci, Udruga specijalne policije iz Domovinskog rata „Krpelj“ Vinkovci, Udruga Tigar 90/91 Vukovarsko-srijemske županije, Podružnica Vinkovci, Udruga hrvatskih obrambenih snaga Vinkovci, Udruga obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja „Hrvatska majka Vinkovci“ i Udruga ratnih veterana 3. A. brigade ZNG „Kune“ Vinkovci.

Po riječima tajnika Udruge specijalne policije iz Vinkovaca Danijela Šote, u novim prostorijama članovi te udruge sada se mogu okupljati na raznim sastancima i internim dogovorima o projektima, a vrata su otvorena svima.

"Imamo i veliki arhiv koji vrijedno čuvamo, dosad smo sve čuvali u privatnim prostorima pa je ovo odlično rješenje“, istaknuo je Danijel Šota.

 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter