Ugovor o poslovnoj suradnji između Unilinea i Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) potpisali su jučer u poslovnom sjedištu tog vodećeg hrvatskog turoperatora u Puli članica Uprave Unilinea Sandra Gobin i pomoćnik glavnog tajnika za marketing HOO-a Ranko Ćetković. Ugovor je sklopljen na četiri godine.
Ne samo da Uniline time postaje službena putnička agencija Hrvatskog olimpijskog odbora i važna potpora hrvatskim olimpijcima, već novi partneri zahvaljujući njemu kreću u veliki iskorak u razvoju sportskog turizma kroz svjetsku promociju Republike Hrvatske kao sportske destinacije.
Potpisivanju su naravno prisustvovali i predsjednik HOO-a Zlatko Mateša te predsjednik Uprave Unilinea Boris Žgomba, a tom su prilikom i objasnili što se očekuje od zajedničkog stvaranja i realizacije projekta Sportska destinacija Hrvatska. Svečanosti potpisivanja sporazuma prisustvovali su i pulski gradonačelnik Boris Miletić te istarski župan Valter Flego.
- Velika nam je čast i zadovoljstvo što postajemo članom velike hrvatske sportske i olimpijske obitelji i svega onog što hrvatski sportaši čine, posebno u zadnje vrijeme. Potpisujemo ugovore s HOO-om, ali ovo je više od toga. Zapravo postajemo partneri i prelazimo u jedno novu razvojnu dimenziju sportskog turizma. HOO, kao krovna institucija koja se bavi razvojem sporta, i Uniline, kao kompanija koja razvija nove turističke trendove, rade na zajedničkom projektu koji se zove Sportska destinacija Hrvatska. To je jedinstveni program kroz koji će se promovirati hrvatska sportska i turistička infrastruktura na više domaćih destinacija i na desetak sportova. Hrvatska, a posebno Istra ima ogromne razvojne mogućnosti, kroz trenažne procese i natjecanja za raznorazne oblike sportova, rekao je Žgomba i objasnio da suradnja podrazumijeva i organizaciju natjecanja. (PIŠE Zvjezdan STRAHINJA)