ODBOJKA

Veli Vrh upisao prvu gostujuću pobjedu u Prvoj ligi: Puljanke slavile kod Drenove

| Autor: Ivica CEROVAC

Utakmica 8. kola Prve lige odbojkašica: Drenova - Veli Vrh 1:3 (25:19, 15:25, 22:25, 19:25). SD Dinko Lukarić. Gledatelja: 100. Suci: Tatjana Kramar Šandl i Dominik Raca (oboje Zagreb).

DRENOVA: Stankovsky, Petrović, Šahinović, Barać, Kalinić, Lukašić, Ivić, Lukežić, S. Bušljeta (L), N. Bušljeta, Voloder, Medved (L), Sabalić, Matijević.

VELI VRH: Todorović, Novaković, Sanković, Buršić, Bogati Pantelić, Rakić, Pamić, Kalister, Tadić (L), Šverko, Ikanović.

Nakon što su u prošlom kolu po prvi put kapitulirale na domaćem parketu, odbojkašice Velog Vrha iskupile su se na način da su stigle do svoje prve gostujuće pobjede u Prvoj ligi, svladavši u Rijeci domaću Drenovu s 3:1. Početak susreta nije ukazivao na takav scenarij, jer su Riječanke prve set riješile u svoju korist s 25:19. No, Puljanke su im još uvjerljivije odgovorile u drugom i onda je treći praktički presudio pobjednika. Niti jedna ekipa nije se u njemu uspjela rezultatski odlijepiti i onda je u završnici loš gostujući prijem omogućio Riječankama tri asa u nizu za vodstvo 20:19. No, Velovršanke su se uspjele posložiti, okrenuti na 21:24 i potom je Barbara Kalister realizirala drugu set loptu. Četvrti set bio je lišen neizvjesnosti i tri su boda otputovala u Pulu.

Rezultati 8. kola: Drenova - Veli Vrh 1:3, Don Bosco - Dubrovnik 3:0, Zadar - Nova Gradiška 3:1, Mladost II - Karlovac 3:0, Kostrena - Dinamo 0:3. Poredak: Dinamo 22, Mladost 22, Zadar 18, Don Bosco 16, Dubrovnik 13, Nova Gradiška 10, Veli Vrh 9, Karlovac 5, Drenova 5, Kostrena 0 bodova. Sljedeće kolo (23. i 24. studenog): Veli Vrh - Kostrena, Dinamo - Don Bosco, Karlovac - Drenova, Nova Gradiška - Mladist II, Dubrovnik - Zadar.