(Hina/EPA)
nakon što je odlučeno kako kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić zbog ozljede hvatišta mišića neće konkurirati za važne kvalifikacijske utakmice za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. protiv Rusije i Slovačke početkom rujna, izbornik Zlatko Dalić aktivirao je pretpoziv Lovri Majeru.
Majer (23) je ranije ovoga tjedna napustio Dinamo te potpisao ugovor s francuskim prvoligašem Rennesom. Majer je dosada upisao samo jedan nastup za reprezentaciju i to još prije četiri godine u prijateljskom dvoboju protiv Meksika.
Kapetan Modrić, koji će 9. rujna napuniti 36 godina mogao bi se pridključiti reprezentaciji za posljednji, treći rujanski dvoboj protiv Slovenije u Splitu 7. rujna.