Popravak je financirao Grad Pula. Iako radi, lift nije montiran jer mu nedostaje sjedište i nosač pa smo ubrzali nabavku tih elemenata, kaže gradski pročelnik Aleksandar Matić
Lift koji olakšava ulazak u more osobama s invaliditetom ovih je dana vraćen sa servisa u Zadru i trebao je biti ponovno postavljen na Valkanama. Ondje smo, jučer, međutim, uočili tek stup bez sjedala neophodnog za spuštanje osobe u more. Pročelnik Ureda grada Aleksandar Matić kaže da je riječ o uređaju koji se izrađuje po narudžbi: dijelovi se naručuju izvan Hrvatske, pa se i na popravak, koji obavlja zadarska tvrtka Inko centar, dulje čeka.
Meta vandala
- Popravak od 30 tisuća kuna financirao je Grad Pula. Iako radi, lift nije montiran jer mu nedostaje sjedište i nosač pa smo ubrzali nabavku tih elemenata da bi se dizalo čim prije stavilo u funkciju. Žao nam je što osobe s invaliditetom trenutno ne mogu koristiti taj kvalitetan sadržaj, što bi zaokružilo cjelinu prilagođenosti Valkana njihovim potrebama. Molimo korisnike za razumijevanje, poručuje Matić.
Zuzana Hoti Radolović, tajnica Društva osoba s tjelesnim invaliditetom južne Istre, upozorava da se lift proteklih godina učestalo kvario ili je bio meta vandala i neodgovornih građana.