Rovinj

Stigla građevinska dozvola za izgradnju novog bazena u Bolnici za ortopediju i rehabilitaciju "Prim.dr. Martin Horvat"

| Autor: Aleta BRATTONI

Prošlog je petka stigla građevinska dozvola za izgradnju dugoočekivanog novog rovinjskog bazena u Bolnici za ortopediju i rehabilitaciju "Prim.dr. Martin Horvat", projekta vrijednog nešto više od 40 milijuna kuna.

- Sada još čekamo na dovršenje izvedbenog projekta i troškovnika za što je rok 12. travnja. Jednom kada dobijemo troškovnik krećemo s natječajnom dokumentacijom za izvođenje radova, što bi trebalo biti gotovo do kraja svibnja. Nadalje, sam natječaj traje tri do četiri mjeseca, nakon čega, ako nema žalbi, slijedi odabir, objašnjava daljnje korake Branko Rajko, direktor Valbrune sporta, inače nositelja ovog projekta uz potporu Istarske županije i Bolnice Rovinj.

Također, pravomoćnost građevinske dozvole nastupa za 15 dana od njezinog ishodovanja, ali to ne sprječava, niti usporava u rješavanju daljnjih koraka, a kako saznajemo od Rajka, sve se rješava u roku i prema prvotno određenome planu.

Podsjetimo kako će izgradnja ovog bazena uvelike pomoći još boljem razvoju rovinjskih sportskih klubova, s naglaskom na plivače i vaterpoliste kojima će projekt omogućiti zimsko djelovanje, a osim treninga, u novome će se bazenu moći održavati i natjecanja, odnosno državna prvenstva koja se u postojećem bazenu, zbog njegove slane vode, nisu mogla održavati jer se navedeno ne priznaje na takmičenjima.

Spomenimo i kako će novost kod ovog sportskog bazena biti njegovo pomično dno, pa će tako rovinjski sportaši zapravo dobiti tri bazena u jednome, s istom količinom vode i istom energijom, što ovo rješenje čini efikasnijim od izgradnje svakog bazena posebno. Naime, prve će se tri staze u dužini od 7,5 metara prilagođavati dubinom. Od standardne dubine bazena od dva metra moći će se smanjiti na 140 centimetara dubine za školu plivanja ili pak 70 centimetara za neplivače.

A. Br.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter