LITERARNO NADARENA PULSKA OBITELJ

Novi uspjeh Ines Obradović

| Autor: Vanesa BEGIĆ
Ines s majkom Bogdanom i bratom Ivanom

Ines s majkom Bogdanom i bratom Ivanom


Poetski uradak "Božićno drvce" Ines Obradović, učenice pulske Talijanske osnovne škole "Giuseppina Martinuzzi", nagrađen je u Italiji na natječaju "Poetando sotto le luci di Natale".

U toj je pjesmi, navodi se u priopćenju o nagradi, za Ines "Božić prilika za srce, a ne za vanjštinu. Za nju ovaj praznik nema stalni datum jer svako godišnje doba je pogodno da u sebi stvorimo mir i rođenje, svaki trenutak je onaj pravi. Prekrasna i rječita poezija u svojoj jednostavnosti zbog koje zaslužuje nagradu apsolutnog pobjednika sekcije osnovne škole književnog natječaja u Italiji".

        Ovo nije prvi uspjeh Ines Obradović, odnosno čitave obitelji Obradović-Trivak. Prije par mjeseci na književnom natječaju Città di Sarzana 2019. nagrađeni su Bogdana Trivak i njezina djeca, Ivan i Ines Obradović. Kratka priča "Viaggio invisibile verso Spalato" (Nevidljivi put do Splita), odabrana djela iz dvojezične knjige "Jadranski Arion/Arion Adriatico" te izabrane pjesme iz neobjavljene dvojezične zbirke "Ode alla mamma (Oda mami) osvanuli su u prestižnom zborniku nagrađenih djela ovogodišnjeg književnog natječaja "Città di Sarzana" pod pokroviteljstvom Doma zastupnika Republike Italije, Regije Ligurije i Grada Sarzana koji organizira udruga Associazione Culturale Poeti solo Poeti di Sarzana.

        Ines Obradović osvojila je 2018. godine prvo mjesto svojim neobjavljenim dvojezičnim djelom "Poezije/Poesie" na književnom natječaju InediTO - Colline di Torino. Knjigu je u siječnju ove godine u trojezičnom izdanju (hrvatski, talijanski i engleski) objavila izdavačka kuća The Writer u Italiji.


Podijeli: Facebook Twiter