Jedan kunjado je "da su", odnosno iz Buja, a drugi je "da zo", ili iz Pule. Oboje su inženjeri i već godinama iskušavaju kuhanje piva u kućnoj radinosti za sebe i prijatelje. Prije otprilike tri mjeseca, odlučili su se ozbiljnije prihvatiti toga posla i ponuditi i široj publici nešto u čemu s velikim guštom uživaju i sami. Tako je nastala najnovija pulska craft pivovara "Suxo" (čitaj: Šužo). Iz njenih su tankova za sada proizašla ukusna piva "The Butcher" (red ale), "Reaper" (gold ale) i "Dark maid" (stout - oprez, predobro, brzo obara).
Marko Ferjančić iz Pule godinama je radio kao inženjer u TDR-u, a njegov kumpanjo iz Buja, Andrej Ražman, je prehrambeno-tehnološki inženjer i radio je u raznim tvrtkama. S obzirom na vrstu svog posla, oboje su bili odsutni od kuće po cijele dane, i nekako je upravo taj nedostatak vremena provedenog s obitelji presudio da nešto u svom životu drastično promijene.
Počeli kod kuće
- Andrej je, s obzirom na svoje obrazovanje i iskustvo, ipak glavni pivar, a ja svakodnevno brinem o kuhanju piva u našoj maloj pivovari. Prije nego smo se odlučili pokrenuti pivovaru, kuhali smo pivo kod kuće, on sigurno zadnjih desetak godina, a ja nešto manje. Mislim da više-manje to ide kod svih tako. Prvo sjedneš za Internet, naručiš potrebnu stručnu literaturu, naučiš što ti je od posuda i biljaka potrebno da skuhaš pivo, nabaviš sirovine, i kreneš s eksperimentiranjem. Onda vidiš da tebi to ide, da je to pivo puno, puno bolje od bilo kojeg industrijskog piva, pa kupiš veće posude i spremnike i proizvedeš veće količine piva, pa se preseliš u garažu ili podrum, i dalje učiš i eskperimentiraš, i eto, na kraju otvoriš craft pivovaru, priča nam simpatični Marko. (P. SOFTIĆ)