JAVNO SAVJETOVANJE

GRAD PULA UVODI POREZ NA BANKOMATE: Evo što će se još početi oporezivati

| Autor: Borka PETROVIĆ
Ilustracija (Snimio Dejan Štifanić)

Ilustracija (Snimio Dejan Štifanić)


Počelo je javno savjetovanje o Nacrtu prijedloga odluke o izmjenama i dopunama Odluke o lokalnim porezima Grada Pule. Prijedlog nove odluke pred građanima je do 3. prosinca, a komentari i mišljenja zaprimaju se na e-adresi [email protected] Zainteresirani prateće dokumente i dodatne informacije mogu pronaći na web stranici Grada Pule (www.pula.hr) u rubrici e-Konzultacije.

Kako se pojašnjava u obrazloženju odluke, predloženom izmjenom uređuje se oporezivanje ovisno o načinu korištenja javne površine uslijed nastupa novih okolnosti od trenutka primjene osnovne odluke.

Predloženim izmjenama uređuje se oporezivanje kod korištenja javnih površina za ugostiteljske terase s obzirom da se u praksi ukazala potreba za drugačijim definiranjem vremenskih razdoblja za te korisnike, ali i potreba za uvrštavanjem novih kategorija korisnika javnih površina.

Tako se novom odlukom predviđa oporezivanje vlasnika pokretnih naprava kao što su bankomati i ostali automatski uslužni uređaji te samostojeći telekomunikacijski ormarići na javnim površinama.

Porez za ugostitelje utvrđuje se s obzirom na razdoblje u kojem imaju otvorenu ugostiteljsku terasu na javnoj površini, pa se tako predviđa godišnja (stalna) i nekoliko kategorija sezonskih terasa u različito doba godine. Mjesečni iznos poreza po četvornom metru terase kreće se od 40 do 140 kuna, ovisno i o zoni u kojoj je postavljena, od visoko frekventnog dijela zone 1 i drugih dijelova zone 1, do zona dva i tri.

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter