(Foto: Press)
Kandidati Liste većine i manjine na predstojećim lokalnim izborima, vijećnici MO Sv. Polikarp-Sisplac Dragica Pršo i Velimir Percan, održali su konferenciju za novinare na košarkaškom igralištu „Dražen Petrović“, tijekom koje su se osvrnuli na učinjeno na području MO Sv. Polikarp-Sisplac u mandatu aktualne vlasti u Gradu Puli i predstaviti daljnje planove i prioritete.
„Sagledamo li suradnju našeg mjesnog odbora s Gradom u protekle četiri godine, možemo zaključiti da se značajno poboljšala. Najveći napredak vidljiv je u komunikaciji sa samim gradonačelnikom, koji je nekoliko puta sudjelovao na sastancima s građanima i redovito odgovarao na naše pismene upite. I komunikacija s gradskim odjelima je bolja, ali uvijek treba težiti još boljoj i još učinkovitijoj javnoj administraciji,“ naznačio je Velimir Percan, kojemu teče treći mandat u mjesnom odboru.
Mjesni odbor Sv. Polikarp-Sisplac zauzima površinu od 794 822 m2. Prema posljednjim dostupnim podacima, u njemu živi 7776 stanovnika, te je jedan od najmnogoljudnijih
mjesnih odbora u gradu. Proteže se od Sv. Polikarpa, preko novog Sveučilišta do
Sisplaca i Mornaričkog groblja.
„Tijekom tri posljednja vijećnička mandata svjedočili smo tome da se malo ili gotovo ništa
nije radilo i da je sve polagano propadalo. Simbol toga su stube Mornaričke crkve i
donji Bulevar. Tek je aktualna gradska vlast pokrenula pitanje vlasništva nad stubama u kontaktima s državom, kao i ono vezano uz dokumentaciju potrebnu za obnovu donjeg Bulevara. Za vladavine bivše vlasti to je stavljeno u plan rada, ali nije bilo nikakvih konkretnih pomaka. Fokus na praćenje navedene dokumentacije bit će inače jedan od naših prioriteta u budućnosti. Svjedočimo i obnovama fasada u sklopu projekta Dolcevita. Prošla vlast je proširila zonu obnove s centra na sve dijelove grada, ali sadašnja je povećala dostupni iznos i ubrzala obnovu fasada.
Moram pohvaliti suradnju s Gradom i kada je u pitanju uređenje košarkaškog igrališta na kojemu se trenutačno nalazimo. Kao i onu sa županijom glede paljenja i gašenja javne rasvjete kako bi djeca i mladi mogli nesmetano koristiti igralište i u večernjim satima. Obnovljena je i ulica Ljudevita Posavskog. Zajedno s Gradom uključili smo se u akciju Cro Buzz klime, inicijativu rubne košnje i nekošnje, izborom zelene površine na Sisplacu. Izdvajam i brojne prijedloge oko novih cvjetnih zelenih površina u kvartu. Kao nezavisni mjesni vijećnici predložili smo i postavljanje stanice vanjskog defibrilatora, što je u konačnici i odobreno,“ naglasio je Percan, dodavši kako su dokazali da su kao vijećnici u MO stalno dostupni svojim sugrađanima, kojima je najbitnije rješavanje konkretnih životnih problema u njihovim kvartovima.
„U suradnji s ostalim kolegama u odboru pokrenuli smo obilježavanje Dana MO Sv. Polikarp-Sisplac, koji se organizira od 2023. Svakom našem prijedlogu, a bilo ih je dosad jako puno, kolege u mjesnom odboru davale su dosad podršku. Aktivno smo se uključili i u napore da se riješi problem prekomjernog zagađenja zraka od strane pulske cementare. Inicirali smo da se i naš mjesni odbor, uz kolege iz MO Stoja, uključi u sastanke s Upravom 'Calucema'. Do prije nekoliko mjeseci to nije bio slučaj,“ podvukla je Dragica Pršo, javnosti dobro znana zagovornica zelenih i održivih politika.
„Uđemo li u Gradsko vijeće, naši prioriteti bit će obnova Osječke ulice i Ulice Ruže
Petrović, cjelovita obnova igrališta 'Dražen Petrović', izgradnja zelene tržnice, kao i bolja
suradnja s vrtićima, OŠ Stoja, Klikom i Sveučilištem. Tu je i jačanje komunalnog redarstva, kao i praćenje odobrenih malih komunalnih akcija. Trenutačno se u našem mjesnom odvija izgradnja najvažnijeg projekta za nas, a to je moderan i održiv vrtić. Građani Sisplaca su već jednom pokazali dobru volju kada smo izdržali sve što je pratilo proces izgradnje srednje škole, pa možemo izdržati i ovo. Radovi su svakodnevni zbog poštivanja rokova i zbog važnosti projekta. Svi zajedno moramo doprinijeti, svatko na svoj način, kako bi djeca što prije mogla pohađati suvremeni vrtić,“ pozvala je na strpljenje Pršo.
Dragica Pršo i Velimir Percan zaključili su konferenciju za novinare riječima kako su se na predstojećim lokalnim izborima kandidirali na Listi većine i manjine uz druge aktivne nezavisne vijećnike pulskih mjesnih odbora zato jer žele i kroz rad u Gradskom vijeću raditi aktivno za bolji kvart, a time i za bolju Pulu.