Današnje obilježavanje Dana žena proteklo je s raznolikim aktivnostima, uz prisustvo nekoliko političkih stranaka i organizacija. IDS je dijelio sadnice jaglaca, dok je Možemo! svojim posjetiteljima darivao podmetače za šalice kave s motivirajućim porukama poznatih feministica. Domovinski pokret istaknuo se brzinom u podjeli maloga asortimana cvijeća, dok se SDP tradicionalno držao simbola socijaldemokracije, karanfila, a Socijalistička radnička partija dijelila je rezanu mimozu i informativni letak.
Uz političke stranke, na događaju su sudjelovale i organizacije od kojih je bila Udruga roditelja s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju Istarske županije. Oni su dijelili rukotvorine i platnene torbice za špežu. Helena Pola je istaknula da su rukotvorine izrađivali samo muškarci, dok su žene uoči svog dana odmarale. Škola za odgoj i obrazovanje je svoje posjetitelje počastila lijepo dekoriranim papirnatim cvijećem, naušnicama i magnetićima u obliku cvijeta.
Valter Boljunčić, predsjednik Odbora za obrazovanje, znanost i kulturu iz IDS-a istaknuo je - Smatram da je minimalno što možemo učiniti posvetiti jedan dan ženama, imajući u vidu da one često drže temelje obitelji."
- Nadam se promjenama u radnim odnosima, uključujući i rješavanje pitanja manje plaćenih poslova i osiguranja osnovnih prava žena. Ovaj dan bi trebao biti prilika za svečano obilježavanje, ali i poticaj za poboljšanje života žena i ostalih građana. Primjećujem da su stanovnici Pule sretni što su dio ovakvog događaja."
Mira Lucić članica SDP-a izjavila je: "Danas darujemo karanfile, koje s ljubavlju poklanjamo našim dragim ženama, čestitajući im 8. ožujka i želeći da svaki dan bude poput dana žena. Nadamo se da će sve te žene podržati nas na izborima te zajedno promijeniti Hrvatsku, čineći je boljom i uređenijom nego što je sada."
Dušica Radojčić, predsjednica pulske podružnice stranke Možemo! istaknula je: "Naša glavna poruka je kontinuirana ravnopravnost žena tijekom cijele godine, a ne samo danas. Nismo stranka koja se prigodno oduševljava ovim danom dajući ruže ili karanfile. Mi smo jedina stranka u Hrvatskoj koja ravnopravnost provodi na djelu - na našim izbornim listama uvijek imamo 50 posto žena.
- Naš model u principu: 'muškarac-žena-muškarac-žena' osigurava potpunu jednakost. Identificirali smo nacionalne probleme koje pogađaju žene: nasilje u obitelji, nepravdu na tržištu rada i nedostatak zdravstvene zaštite - mnoge žene znaju koliko je teško dobiti termin kod ginekologa u cijeloj Hrvatskoj. Zato trebamo raditi na educiranju i poticanju mladih da odaberu tu specijalizaciju, iako traje 5 godina, a često i više. Mi podržavamo zakonski reguliran pobačaj koji bi trebao biti dostupan svima u cijeloj zemlji. U nekim gradovima, to je gotovo nezakonito zbog priziva savjesti, što ženama otežava pristup."
Predrag Popović iz Domovinskog pokreta ističe važnost da žene svaki dan proživljavaju kao Dan žena, smatrajući to bitnijim od jednokratnog obilježavanja. Dodaje kako za današnji dan žele pružiti ženama koliko god veselja mogu. Božena Kristić dodaje - "Želim svim ženama Grada Pule i Istarske županije da svaki dan bude ovako lijep kao ovaj."
Vladimir Kapularin iz SRP-a postavlja pitanje - Kako bismo izbjegli stereotipe, trebamo se zapitati, što Dan žena znači u današnjem vremenu i koliko je on iskren? Kapularin ističe kako povijesna iskustva jasno pokazuju da je iluzorno govoriti o emancipaciji žena bez istovremene borbe za jednakost svih radnika. - Ne može biti samo neki emancipirani, istaknuo je.
Kristina Buić Modrušan, učiteljica-rehabilitatorica iz Škole za odgoj i obrazovanje, ističe: "Ove rukotvorine nastale su u sklopu učeničke zadruge 'Šparuga', s primarnim ciljem promoviranja rada naše škole. Često se naši učenici percipiraju kroz prizmu ograničenja, kao osobe koje samo primaju, no želimo pokazati da i mi možemo doprinijeti zajednici. Stoga želimo obilježiti Dan žena kroz naše male uratke koje smo izradili uz pomoć naših rehabilitatorica i rehabilitatora. Sav prihod koji prikupimo koristimo za daljnju izradu, čime se osjećamo korisno i zadovoljno.
Helena Pola iz Udruge roditelja osoba s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju Istarske županije ističe: "Ove rukotvorine su rezultat truda odraslih osoba u dobi od 21 do 70 godina. Kroz naše aktivnosti poput sportskih događanja i likovnih radionica, pružamo im priliku za izlazak, druženje i zabavu, sve s ciljem terapije i održavanja njihovih afiniteta i sposobnosti."