"NE 'ĆU BEN', HODI ZAJNO"

Kluba Gea priveo kraju projekt. Nataša Vitasović: "Bili bismo najsretniji kada bismo mogli nastaviti"

Tijekom trajanja projekta je održano pet predavanja o raku dojke, šest radionica samopregleda dojke, 14 predavanja otvorenih za javnost o prehrani, podizanju imuniteta, prirodnim načinima brige o vlastitom zdravlju, 13 radionica i predavanja o pravilnom disanju, 80 radionica joge, 38 kreativnih radionica, 42 radionice psihoterapije te šest radionica kreativnog pokreta

| Autor: Helena MOSTARKIĆ GOBBO
Završna konferencija u vezi s projektom održana je jučer u pulskom Circolu

Završna konferencija u vezi s projektom održana je jučer u pulskom Circolu


Na završnoj konferenciji projekta "Ne 'Ću ben', hodi zajno" Kluba žena liječenih od karcinoma dojke Gea Pula u suradnji s Općinom Murter-Kornati, održanoj jučer u Circolu, uz rezultate projekta predstavljene su sve provedene aktivnosti, iskustva članica Kluba te izazovi s kojima su se susretale tijekom provedbe projekta vrijednog 449.970,60 kuna, odnosno 59.721,36 eura.

"Riječ je o projektu za koji smo dobili nešto manje od 60 tisuća eura, a ta su nam sredstva omogućila zapošljavanje psihoterapeuta na pola radnog vremena kao i koordinatora aktivnosti i programa u udruzi", rekla je predsjednica Kluba Gea Pula Nataša Vitasović.

Brojni programi

Osim toga, istaknula je da je projekt omogućio provođenje brojnih programa za pomoć postojećim članicama udruge, ali i onih usmjerenih na prevenciju recidiva bolesti i pojave raka dojke te drugih malignih oboljenja.

"Nastojali smo naše članice, ali i brojne građane koji su se odazvali na naša predavanja i radionice, poučiti o zdravim stilovima života, o tome kako se zdravo hraniti i kako na taj način očuvati zdravlje, ali isto tako i poručiti onima koji se nažalost bore s bolešću da nije dobro koristiti baš svakakve preparate tijekom liječenja, jer to može negativno utjecati na njihovo zdravlje", rekla je Vitasović. Izrazila je nadu da će se dosadašnje aktivnosti održati.

"Pred nama su veliki izazovi. Mi bismo bili najsretniji kada bismo mogli taj projekt nastaviti i u narednih godinu dana, jer su se tako naše članice, a i naši građani, naviknuli na jednu takvu vrstu usluge i podrške. Vjerujem da ćemo se uz naše brojne aktivnosti i donacije pravnih i fizičkih osoba uspjeti održati", zaključila je Vitasović.

Zamjenica gradonačelnika Pule Ivona Močenić izrazila je podršku radu Kluba Gea i pozvala sve sugrađanke da odvoje pet minuta mjesečno za samopregled dojki te da se odazivaju na preventivne preglede. Pozivu na svjesnost žena o samopregledu pridružila se i Sonja Grozić Živolić u ime Istarske županije, a u ime Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Istarske županije okupljenima se obratila Danijela Lazarić Zec. Završnoj konferenciji prisustvovale su i predstavnice Istarskih domova zdravlja Davorka Rakić i Olga Rojnić.

Završetak 9. srpnja

Tijekom trajanja projekta održano je pet predavanja o raku dojke, šest radionica samopregleda dojke u Puli, Murteru, Novigradu, Bujama, Labinu i Svetvinčentu, 14 predavanja otvorenih za javnost o prehrani, podizanju imuniteta, prirodnim načinima brige o vlastitom zdravlju, 13 radionica i predavanja o pravilnom disanju, 80 radionica joge, 38 kreativnih radionica, 42 radionice psihoterapije te šest radionica kreativnog pokreta. Izniman doprinos provedbi projekta, dali su, među ostalima, psihoterapeutica Štefanija Prosenjak Žumber, fitoterapeutica Vesna Thiele, instruktor joge Saša Jaklin, fizioterapeutica Gracijela Benčić te voditeljica radionica Helga Rajko Maretić.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. Ugovor o projektu potpisan je 29. lipnja 2022. godine, a njegova provedba je započela 9. srpnja 2022. te završava 9. srpnja ove godine.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter