SLUČAJ METROCUBO

Ivana Mohorović: Deković nije bio svjestan da čini kazneno djelo, za razliku od Elene Puh Belci koja je stajala pored njega i mudro šutila

| Autor: Marcello ROSANDA
Ivana Mohorović (snimio Dejan ŠTIFANIĆ)

Ivana Mohorović (snimio Dejan ŠTIFANIĆ)


Ivana Mohorović, vijećnica s Nezavisne liste Filipa Zoričića, osvrnula se na upravo završeni sudski postupak, u kojem je tužila IDS-ovca Daniela Dekovića za klevetu.

Kao što smo već pisali, taj postupak je završen nakon što se Deković ispričao.

Tema tužbe bila je njegova tvrdnja da je Mohorović u sukobu interesa zbog povezanosti arhitektonske tvrtke njezinog supruga Metrocubo s projektom Max Stoja.

"Na današnjem ročištu gospodin Deković mi se ispričao za riječi izgovorene na pressici 14. siječnja 2022. godine, što je i bio predmet privatne tužbe zbog kaznenog djela klevete koju sam podnjela protiv njega.

Ispriku sam prihvatila i odustala sam od daljnjeg sudskog procesa. Gospodin Deković u vrijeme održavanja pressice nije bio član Gradskog vijeća, a očito nije bio upoznat niti s pravima i obavezama vijećnika, niti sa Zakonom o sprječavanju sukoba interesa.

Zbog svog političkog neiskustva olako je izgovorio mnoge neistine, insinuacije i optužbe na moj račun u svom teatralnom izlaganju. Iskreno se ispričao i vjerujem da nije bio svjestan da čini kazneno djelo klevete, za razliku od njegove stranačke kolegice Elene Puh Belci koja je stajala pored njega i mudro šutila.

Sve politički aktivne osobe morale bi u svojim medijskim izjavama voditi računa o osnovanosti i istinitosti izgovorenih riječi", očitovala se Ivana Mohorović.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter