u četvrtak

Predstavljanje knjiga Bore Stipanovića u pulskom Domu antifašista

| Autor: Glas Istre
(Snimio Milivoj Mijošek)

(Snimio Milivoj Mijošek)


U četvrtak, 7. kolovoza, s početkom u 19 sati u prostorijama pulskog Doma antifašista (Emova 1) bit će predstavljene knjige Bore Stipanovića "Filozofska bijeda kozmopolitske teorije i prakse" i "Laž i druge istine". Uz autora, knjige će predstaviti dr. sc. Igor Jovanović, dok će neke njihove dijelove dramski interpretirati američki glumac Jack Dimich.

O knjigama:

Povijest je učiteljica života. Taj tako često citiran slogan mudrosti odaje masovno ponavljanje oskudne dinamike nužnih promjena i neprestanu upotrebu kapital odnosa u povijesti koju kontrolira i uspostavlja dominantni kapital i diktatura kapitala privatnih vlasnika i države. Laž je neosporno jedna od najznačajnijih invencija koju ljudska bića neprestano stvaraju i usavršavaju kao efikasno sredstvo opstanka i dominacije nad prirodom i ljudima. U knjigama autor propituje budućnost civilizacije u suvremenom kaotičnom svijetu 21. stoljeća.

O autoru:

Boro Stipanović je sociolog, publicist te međunarodno priznati restaurator i konzervator. Bio je ravnatelj Sveučilišne knjižnice u Puli, a od 1990. godine živi i radi u New Yorku.

O glumcu:

Jack Dimich je holivudski glumac čija bogata karijera obuhvaća preko 90 uloga na filmu, televiziji i u kazalištu.

Organizatori predstavljanja su Udruga antifašističkih boraca i antifašista grada Pule, Istarsko povijesno društvo i Hrvatska udruga nastavnika povijesti

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama