(Hina/EPA)
U Galeriji "Vjekoslav Karas" u Karlovcu u srijedu je otvorena izložba akademskog kipara Ivana Fijolića koja se može razgledati do 23. travnja, a izloženo je 17 njegovih radova nastalih u razdoblju od studentskih dana do prošle godine, pa se može govoriti o autorovoj manjoj retrospektivi.
Povjesničar umjetnosti Feđa Gavrilović je istaknuo da je Fijolić jedan od rijetkih hrvatskih umjetnika koji se ne boji humora u svom radu.
"To je meni jako drago jer hrvatski umjetnici svoj posao sve više shvaćaju smrtno i ubitačno ozbiljno. Fijolić duhovito spaja svakodnevnu popularnu kulturu i neka pitanja o ljudskoj svijesti, o tome možemo li je preživjeti, koliko je ostalo naše svijesti od pradavnih vremena, koliko se to promijenilo zbog životnih uvjeta i koliko je ovisno o načinima kako gledamo i doživljavamo svijet", rekao je Gavrilović i dodao da "prava umjetnost nikada ne daje odgovore".
Fijolić je izrazio zadovoljstvo takvim ocjenama.
"Ne znam koliko sam duhovit, ali volim humor. Onaj tko se ne šali i ne zna primiti šalu na svoj račun je ili zombi ili političar, patetični mračnjak. I oni su dio svijeta i zbog njih se i malo više šalimo. Svatko normalan se voli smijati", ustvrdio je Fijolić.