OSIJEK

Bogata ponuda za Noć muzeja u Osijeku

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Za 15. Noć muzeja, koja se ove godine održava pod nazivom „Velike obljetnice hrvatskih muzeja”, osječki muzeji su za petak navečer pripremili niz zanimljivih izložbi, radionica i drugih događanja.

Kako je rekao Denis Detling, ravnatelj Muzeja Slavonije, jednog od najstarijih i najvećih muzeja općeg tipa u Hrvatskoj, odlučili su pozornost posvetiti donacijama koje su u Muzej Slavonije pristigle u prošlih 25 godina pa je postavljena izložba „Donacije – izbor iz zbirki Muzeja Slavonije 1994. – 2019.” koja sadrži oko tisuću eksponata.

Osim te izložbe postavljena je i gostujuća izložba "Od rokokoa do secesije – odijevanje i pribor – izbor iz fundusa Muzeja grada Splita” i izložba studenata osječke Akademije za kulturu i umjetnost pod nazivom „Sreća”. Tijekom večeri bit će održana i promocija  35. broja „Osječkog zbornika”.

U Arheološkom muzeju posjetitelji mogu razgledati stalne postave muzeja "Prapovijest" i "Seoba naroda i srednji vijek". Najmlađi posjetitelji sudjeluju na igraonicama posebno osmišljenima za Noć muzeja, dok će oni malo stariji moći uživati u posebnom glazbeno-vizualnom programu.

Muzej likovnih umjetnosti pripremio je radionicu „Otkrivamo fundus” kojom će staviti naglasak na bogati fundus tog muzeja  i obilježiti 150 godina rođenja slikara Ivana Tišova. Organizirali su i radionice za najmlađe posjetitelje, zatim radionicu stvaranja zajedničkih radova posjetitelja, te plesne i glazbene točke.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter