Srednja škola "Mate Blažine" Labin imala je priliku biti domaćin međunarodne mobilnosti u sklopu Erasmus+ projekta Food Heroes – From Waste to Taste. Tijekom protekloga tjedna ugostili su učenike i nastavnike iz Portugala, Nizozemske te partnere iz Norveške (Prios) i Bugarske (Valueme), te su zajedno istraživali na koji način obrazovanje može doprinijeti stvaranju održivijeg svijeta. Kroz praktične radionice, rasprave i kulinarske izazove naši učenici su naučili da održivost hrane nije samo smanjenje otpada, već i kreativnost, odgovornost te poštovanje prema lokalnim tradicijama i namirnicama. Završna prezentacija i svečana podjela certifikata održana je u danas u restoranu labinske srednje škole.
Koordinator projekta Ivica Matanović (Snimio Branko Biočić)
– Ponosni smo što je ovaj projekt potaknuo mlade da razmišljaju o podrijetlu hrane, njezinoj upotrebi i o tome kako male promjene u svakodnevnim navikama mogu imati velik učinak na naš planet. Zahvaljujem svim partnerima, kolegama iz škole, našim vrijednim učenicima i lokalnim dionicima, posebno našim prijateljima iz Valamara, Infobipa, Lokalne akcijske grupe LAG-a Istočna Istra, brojnim OPG-ovima s područja Labinštine i, naravno, Turističkoj zajednici grada Labina i samom Gradu Labinu na podršci i suradnji, a posebno našem ravnatelju koji nas konstantno potiče i uvijek je uz nas na ovakvim korisnim projektima – rekao je tom prilikom koordinator projekta Ivica Matanović te podnio izvještaj po danima o aktivnostima tijekom domaće mobilnosti učenika u Srednjoj školi "Mate Blažine" Labin u sklopu projekta "Food Heroes – From Waste to Taste".
Svečana podjela certifikata (Snimio Branko Biočić)
Projektni tim činili su ravnatelj Đani Žufić, koordinator Ivica Matanović te profesori Sandra Juran, Gordana Benković-Gušić, Dean Blašković, Dorijano Mohorović, Karla Golja Milevoj, Antonela Pamić i ostali pridruženi nastavnici.