(Hina/EPA)
U Krapinsko-zagorskoj županiji u protekla 24 sata evidentirano je 218 novih slučajeva zaraze koronavirusom, dvije su osobe od posljedica zaraze preminule, a u tijeku je velika akcija cijepljenja u 38 ordinacija obiteljske medicine, priopćio je u subotu županijski Stožer civilne zaštite.
Od jučer se oporavilo osmero ljudi te je trenutni broj aktivnih slučajeva zaraze 2.295, a u samoizolaciji je 1.670 osoba.
Na covid odjelu Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice je 13 pacijenata, a u Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana je 67 osoba pozitivnih na SARS CoV-2, među kojima ih je 16 na respiratoru. Preminule su dvije covid pozitivne osobe.
Na području Krapinsko-zagorske županije do 14 sati traje velika akcija cijepljenja u 38 ordinacija obiteljske medicine u 28 jedinica lokalne samouprave te u prostoru Zavoda za javno zdravstvo.