PULA

U Istri 168 novozaraženih, umrle tri osobe

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Novih 168 slučajeva zaraze koronavirusom potvrđeno je u proteklih 24 sata na području Istarske županije, dok su u pulskoj bolnici umrle tri covid-19 pozitivne osobe s pridruženim kroničnim bolestima, izvijestio je u subotu istarski Stožer civilne zaštite. 

Naime, prema dnevnom izvješću županijskog Stožera civilne zaštite tijekom protekla 24 sata u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 566 uzoraka briseva te je potvrđeno 168 novozaraženih osoba s istarskog područja dok se od jučer oporavilo 87 osoba. 

U pulskoj Općoj bolnici na liječenju od posljedica zaraze se nalazi ukupno 68 pacijenata, od kojih je na Odjelu za infektologiju 58 osoba, a u respiracijskom centru deset. Tijekom jučerašnjeg dana u Općoj bolnici Pula umrle su tri covid-19 pozitivne osobe - dvije u dobi od 79 te jedna u dobi od 68 godina s pridruženim kroničnim bolestima.

Zbog nepovoljne epidemiološke situacije na istarskom poluotoku, Stožer civilne zaštite Istarske županije pozvao je sve zainteresirane odrasle osobe, koje se nisu cijepile da od ponedjeljka 3. siječnja pristupe cijepljenju bez zakazanog termina u Buzetu, Labinu, Pazinu, Puli, Rovinju i Umagu uz napomenu kako se cijepiti mogu samo osobe koje do sada nisu cijepljene, a na cijepljenje je potrebno donijeti osobnu iskaznicu ili putovnicu i karticu zdravstvenog osiguranja.

 

 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter