(Hina/EPA)
Požar koji je u ponedjeljak u prijepodnevnim satima buknuo na području između Primoštena i Kruševa, stavljen je pod kontrolu, a požarište se sanira, izvijestila je Hrvatska vatrogasna zajednica.
Županijski vatrogasni centar u Šibeniku dojavu o požaru zaprimio je u 10,36 minuta, te su odmah na gašenje poslani jedna kanader i 26 vatrogasaca s devet vatrogasnih vozila.
Požarom je zahvaćeno nisko raslinje, a u gašenju su sudjelovali vatrogasci iz DVD-a Zablaće, Rogoznica, Grebaštica, Primošten, Brodarica-Krapanj, Marina, Šibenik, JVP Šibenik i VZ Šibensko-kninske županije.
Hrvatska vatrogasna zajednica oko 13 sati je izvijestila da je požar u Šibensko-kninskoj županiji, na predjelu Primošten - Kruševo, pod kontrolom te je u tijeku sanacija požarišta.