Novo poglavlje u nedoumici oko toga smiju li turisti ulaziti u Hrvatsku ako ovdje imaju rezerviran smještaj unio je ponovo šef Nacionalnog stožera Davor Božinović. On je danas na pressici raščlanio nešto što on zove "prava sezona" i trenutačno razdoblje.
"Ako netko ima rezervaciju smještaja, mi ćemo ga pustiti. Ali u pravoj sezoni, to ćemo tek vidjeti", rekao je Božinović, dodavši da se radi mapa regija u Europi na kojoj bi se trebalo vidjeti gdje je koliko proširena korona, pa će se ovisno o tome razvijati i turistički promet. Podsjetimo, šef istarskog Stožera Dino Kozlevac danas je rekao da turisti ne mogu ulaziti samo zato što imaju rezerviran smještaj.
Božinović je odgovorio i na pitanje jesu li novine dozvoljene u kafićima. Naime, minulih dana bilo je slučajeva da su neupućeni ugostitelji branili korištenje novina u svojim objektima.
"Naravno da mogu, nigdje nije zabranjeno korištenje novina", rekao je Božinović. Krunoslav Capak, ravnatelj HZJZ-a, dodao je da nema podataka da bi se koronavirus prenosio novinama.