WASHINGTON

Trump se slaže mu se sin i unuci vrate u školu

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Američki predsjednik Donald Trump u srijedu je rekao da se slaže s time da se njegov sin Barron i unuci vrate u školu uz tvrdnju da bi škole trebale biti otvorene unatoč zabrinutosti mnogih da bi to moglo uzrokovati širenje zaraze koronavirusom.    

Trumpov pritisak na ponovno otvaranje škola ne jenja čak ni u uvjetima oštrog porasta broja umrlih širom zemlje, uključujući i države ključne za njegov reizbor u studenome poput Floride i Teksasa.

Republikanski predsjednik zaprijetio je ukinućem financiranja federalnim sredstvima ne budu li škole ponovno otvorene.

Rekao je da se slaže s time da se djeca u njegovoj obitelji vraćaju u školske zgrade.

"Slažem se s time", rekao je.

 Trump je kazao da djeca imaju snažne imunološke sustave i sugerirao da vjerojatno ne donose bolest kući roditeljima i starijim rođacima, što je bilo predmetom proučavanja.

"Ne uhvate ga (virus) lako, ne donose ga kući lako", rekao je.

U svojoj tek drugoj konferenciji za novinare posvećenoj koronavirusu u dužem razdoblju, Trump je mlade pozvao da izbjegavaju prenatrpane barove te dodao da brifing drži bez liječnika za borbu protiv koronavirusa iz Bijele kuće jer se s njima već sam posavjetovao.

Kritizirao je prosvjede širom zemlje kao razlog porasta broja zaraženih.

On sam bio je metom kritika zbog odgovora na prosvjede nakon smrti Georgea Floyda, nenaoružana crnca u Minneapolisu ugušenog prilikom policijskog privođenja.

Trump je ponovno potaknuo ljude da nose zaštitne maske. Rekao je, neka guverneri odluče koliko će poticati nošenje maski u svojim državama. On sam međutim samo je jednom nosio masku u javnosti. Ovaj tjedan počeo je poticati njihovu upotrebu u većoj mjeri.

Također Amerikancima savjetuje dobru higijenu.

"Nailazim na sve više ljudi koji kažu, 'Perite ruke'. Pa, perite svoje ruke", poručio je Trump. 

 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter