KOŠARKA

Stoja protiv Zadrana upisala drugi uzastopni domaći poraz (88:105): Usamljeni Đugum nije mogao parirati Jazinama

| Autor: Boris VIDULIN
(Snimio Dejan Štifanić)

I nakon druge uzastopne domaće utakmice košarkaši Stoje morali su parket napustiti pognute glave, ovog puta bolji su bili igrači iz Zadra koji su od samog početka susreta bili u vodstvu i znalački ga zadržali do samog kraja. Imali su u posljednjoj četvrtini mali period kad su dopustili domaćinu da se malo rezultatski približi, četiri minute prije kraja bilo je 81:92, no onda su ponovo povezali svoje redove i rutinski završili susret. Bila je to samo lažna nada Puljana da mogu utakmicu dovesti u nemirnu završnicu, iako su cijeli susret zapravo bili podređeni. Previše su lako primali koševe, protivnik im se bez problema, kada to već nije išlo šutevima s veće udaljenosti, došuljao pod koš i potom bez problema poentirao.

U napadu su se domaći igrači puno trošili dok bi uspjeli poentirati i to je stvaralo sve veću razliku u korist Jazina. Mala rotacija se mora osjetiti kada ti protivnik nakon prve četvrtine ima čak devet igrača koji su se upisali u listu strijelaca, a da nisu forsirali šut za tri poena, statistika je za domaćina mogla biti i pogubnija. Samo konstantni Marin Đugum (33 koša i 12 skokova), uz povremene bljeskove Wardlowa i Marića te Gustovarca u posljednjoj četvrtini kada je dobio priliku, bilo je premalo za raspoložene vanjske igrače gostiju Obradovića i Lukića koji su bili nerješiva enigma za momčad Marka Kovačevića.

Susret 4. kola Prve lige košarkaša: Stoja – Jazine Arbanasi 88:105 (22:29, 16:23, 26:35, 24:18). Dvorana SŠ Stoja. Gledatelja: 180. Suci: Teo Miletić, Dalibor Lenac, Luka Matek (svi Rijeka).

STOJA: Wardlow 17 (4-4), Burić 2, Rojnić, Bulešić 7 (1-2), Dasko, M. Marić 14 (4-4), Gustovarac 13 (2-3), Blažević, Banko, Travica 2, Ostojić, Đugum 33 (6-8).

JAZINE: P. Marić 9, Palčić 11 (1-2), Bilokapić, Zagoršek 6, Badrak 3, Dević-Obradović 25 (5-5), Ružić 4, Karamarko 19 (6-7), Njegovan 5 (1-4), Lukić 17, Kazarnovski 6.

Skokovi: Stoja 40 (Đugum 12), Jazine 45 (Palčić 12). Slobodna bacanja: Stoja 17/21, Jazine 13/18. Tri poena: Stoja 6-25 (Marić 2), Jazine 9-25 (Lukić 3).