KOŠARKA

Pulski prvoligaš ostao na korak od preokreta u Krešinom domu. Stoja s košem razlike poražena u Zadru

| Autor: Ivica CEROVAC
 NOVI "DOUBLE-DOUBLE" NEDOVOLJAN ZA POBJEDU - Marin Đugum (snimio Dejan ŠTIFANIĆ)

Košarkaši Stoje minimalno su poraženi na gostovanju u Zadru od Jazina Arbanasa, momčadi koja ih je jesenas u njihovoj dvorani svladala s uvjerljivih 105:88. U dvorani "Krešimir Ćosić" pulski je prvoligaš, predvođen Marinom Đugumom koji je upisao još jedan "double-double" učinak te uz pomoć nove akvizicije, bivšeg mladog reprezentativca Srbije Alekse Matića, jučer odigrao puno neizvjesniju utakmicu, ali Zadrani su u dramatičnoj završnici uspjeli slaviti s 93:92.

Gosti su bolje otvorili susret i nakon dva uvodna izjednačenja odvojili se na pet poena razlike (10:15 - 5'), no već u osmoj minuti Zadrani su prvi put poveli (18:16) i dvije minute kasnije otišli na "plus deset" (30:20). Stečena prednost brzo se "istopila" (34:32 - 13'), no premda su se potom uspjeli primaknuti i na samo poen zaostatka (37:36 - 16'), Puljani nisu u potpunosti uspjeli prebaciti vodu na svoj mlin. Poput prve, i završnica druge četvrtine pripala je domaćinu koji je na "veliki odmor" otišao sa šest poena prednosti (54:48).

Pauza je više godila košarkašima Stoje, koji su napravili seriju 1:11 i poveli (59:63 - 25'), no to vodstvo bilo je kratkog vijeka, jer su Zadrani odgovorili na isti način, serijom 10:1 za 73:67 (29'). S rezultatom 78:69 ušlo se u završnu dionicu, koju je tricom otvorio Njegovan i donio Jazinama "plus 12", da bi na ulasku u 34. minutu precizan iza linije 6,75 metara bio i Badrak koji je pogodio za 87:74, najveću prednost domaćina na ovom susretu. Puljani se nisu predali i tri minute prije kraja Dasko je dvicom smanjio razliku na samo pet poena, da bi potom pogodio i tricu za 91:87. Uslijedio je serijal slobodnih bacanja u kojem domaćini nisu bili najmirnije ruke, što je iskoristio Grujanić i pogodio tricu za 93:92, ali za potpuni preokret nije više bilo vremena.

Utakmica 15. kola Prve lige košarkaša: Jazine Arbanasi - Stoja 93:92 (30:22, 24:26, 24:21, 15:23). Dvorana "Krešimir Ćosić". Gledatelja: 30. Suci: Josip Modrić, Frane Banović, Neven Jurjević (svi Zadar).

JAZINE ARBANASI: P. Marić 20 (8-9), Palčić 2, Bilokapić, Zagoršak 16 (2-2), Badrak 8 (3-3), Ružić 15 (2-5), Karamarko 10, Njegovan 7 (0-2), Lukić 8 (3-4), Kazarnovski 7 (3-3).

STOJA: Grujanić 3, Rojnić 2 (2-2), Matić 13 (6-8), Dasko 11 (1-1), M. Marić 3, Blažević 14 (4-6), Banko, Travica 12, Ostojić 7 (3-4), Đugum 27 (3-3).

Tri poena: Jazine Arbanasi 8/30 (Zagoršak 4, Njegovan, Lukić, Badrak, Ružić), Stoja 7/18 (Dasko 2, Blažević 2, Matić, Grujanić, M. Marić). Skokovi: Jazine Arbanasi 32 (Njegovan 6), Stoja 35 (Đugum 10).Sadržaj