VINKOVCI

Šah - pojedinačno PH: Novi remi Zdenka Kožula

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


U 5. kolu XX. Zatvorenog pojedinačnog državnog prvenstva u šahu dvostruki prvak Hrvatske i nekadašnji europski prvak Zdenko Kožul zabilježio je drugi uzastopni remi.

Protiv Hrvoja Stevića rano je žrtvovao pješaka za inicijativu, ali nije postigao prednost. Naprotiv, Stević je izgradio nešto bolju poziciju i Kožul je morao uložiti dosta truda da bi održao ravnotežu.

U teorijski vrlo zanimljivoj partiji branitelj naslova prvaka Marin Bosiočić morao je pristati na remi ponavljanjem pozicije, iako mu je Saša Martinović žrtvovao kvalitetu za napad na bijelog kralja.

Mnogo uzbuđenja bilo je i u partiji Brkić-Zelčić u kojoj je zagrebački velemajstor rano žrtvovao figuru za dva pješaka. Na kraju je u završnici imao tri pješaka za figuru, ali je Brkić na vrijeme vratio figuru i aktivnom igrom osigurao pola boda.

Ante Šarić i Mladen Palac remizirali su relativno brzo, a Ognjen Jovanić i Davor Rogić, te Jadranko Plenča i Blažimir Kovačević podijelili su plijen tek u dalekoj završnici.

Rezultati 5. kola: Jovanić - Rogić remi, Jad. Plenča - B. Kovačević remi, Brkić - Zelčić remi, A. Šarić - Palac remi, Kožul - Stević remi, Bosiočić - Martinović remi.

Poredak poslije 5. kola: Kožul 4 boda, Jovanić, Brkić, Stević i Zelčić po 3, Martinović, Palac i Rogić po 2,5, Jad. Plenča i A. Šarić po 2, B. Kovačević 1,5, Bosiočić 1 bod.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter