(Hina/EPA)
Slobodan dan na 11. Međunarodnom otvorenom turniru u Splitu iskorišten je za odigravanje turnira u brzopoteznom i ubrzanom šahu.
Na turniru u brzopoteznom šahu sudjelovalo je 77 igrača iz 19 zemalja među kojima je bio jedan velemajstor i šest međunarodnih majstora. Igralo se u tempu od tri minute i dodatak od dvije sekunde, a uvjerljivo je pobijedio nizozemski internacionalac Arthur Pijpers osvojivši čak 10 bodova iz 11 partija. Nanizao je 9 pobjeda uz 2 remija i jedini ostao neporažen. Drugoplasiranog Riječanina Svena Ticu i Kazahstanca Kazymbeka Umbetova pretekao je za čak 1,5 bod. Velemajstor Saša Martinović osvojio je 10. mjesto sa 7 bodova.
Konačni poredak najuspješnijih sudionika:
Pijpers 10 bodova, Tica i Umbetov po 8,5, Alvir, Dauner, Johannessen i Polok po 8, Franc i Kolednjak po 7,5, Martinović, Čulum, Rybka, Van Dael, Starčević, Šale, Denić, Krištović i Horvat po 7 bodova itd.
Na turniru u ubrzanom šahu sudjelovalo je 85 igrača iz 17 zemalja, a među njima bio je jedan velemajstor i pet međunarodnih majstora. Poslije sedam kola po švicarskom sustavu natjecanja u tempu od 10 minuta za cijelu partiju i dodatak od pet sekundi poslije svakog poteza pobijedio je velemajstor Saša Martinović. Nizozemac Siem Van Dael nanizao je 6 uzastopnih pobjeda, ali ga je pobjedom u posljednjem kolu dostigao naš velemajstor i zahvaljujući pobjedi u međusobnom susretu osvojio prvo mjesto.
Konačni poredak najuspješnijih sudionika turnira u ubrzanom šahu:
1.-2. Martinović i Van Dael po 6 bodova, 3.-6. Dauner, Čupić, Krištović i Bilobrk po 5,5, 7.-13. Jakić, Vučenović, Tica, Bukal, Tabak, Čulum i Šarić L. po 5 bodova itd.