(Hina/EPA)
Amerikanac Hikaru Nakamura nakon brzopoteznog produžetka dobio je peti set finalnog dvoboja Turnira legendi protiv svjetskog šahovskog prvaka Magnusa Carlsena i tako u igri na četiri pobjede poveo s 3-2.
Poslije četiri uzastopna remija u igri na 15 minuta, Carlsen je u igri na pet minuta dobio prvu partiju i činilo se da će prvi puta u finalnom dvoboju prijeći u vodstvo.
No, Nakamura je u drugoj brzopoteznoj partiji sjajnom pozicijskom žrtvom kvalitete u završnici uspio uzvratiti i izboriti pravo na dopunsku partiju s vremenskim hendikepom.
Iako je u toj partiji vodio crne figure i imao samo četiri minute, Amerikanac je nadigrao svjetskog prvaka i postigao pobjedu u lijepo vođenoj topovskoj završnici. Tako je dobio ovaj set sa 4-3 i na jedan korak se približio konačnom trijumfu.
Sutra se igra šesti "set".