(Hina/EPA)
U uzvratnim polufinalnim susretima prvog FIDE Grand Prix turnira šahista, posljednje etape kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, Armenac Levon Aronian i Amerikanac Hikaru Nakamura lakoćom su obranili prednost ostvarenu u prvim susretima protiv Amerikanca Leiniera Domingueza Pereza, odnosno Mađara Richarda Rapporta, te se plasirali u finale.
Aronian je vrlo sigurnom igrom neutralizirao inicijativu Dominguez Pereza i u jednakoj topovskoj završnici prisilio ga na podjelu boda tako da je mini-dvoboj dobio rezultatom 1,5-0,5.
Nakamura je Rapportu ustupio lovački par, ali je čvrstom kontrolom centra brzo protivniku raspršio sve snove o igri na pobjedu, pa je Rapport već u 30. potezu pristao na podjelu boda. Tako je i Nakamura pobjedom u mini-dvoboju sa 1,5-0,5 izborio plasman u finale.