ZAGREB

Biyombo pomogao rodnom DR Kongu

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Košarkaš NBA momčadi Charlotte Hornets Bismack Biyombo (27) donirao je rodnom DR Kongu maske i zaštitna odijela u vrijednosti milijun dolara za borbu protiv pandemije koronavirusa.

Njegova zaklada poslala je u DRK četiri kontejnera zaštitne opreme koja će se koristiti u borbi protiv COVID-19.

"Nikada nismo doživjeli krizu ove veličine. Bilo mi je teško vidjeti moju domovinu kako trpi," kazao je Biyombo.

"Razmišljao sam kako mogu pomoći i ponosno mogu objaviti da je The Bismack Biyombo Foundation ovaj tjedan isporučila više od 10.000 maski i 780 zaštitnih odijela. Hvala svima koji su na prvoj liniji pandemije COVID-19," dodao je.

Zdravstveni sustav u DR Kongu je posljednjih godina bio ozbiljno uzderman zbog nekoliko drugih epidemija bolesti, uključujući ebolu i malariju, koje se poput COVID-19 šire se s čovjeka na čovjeka.

Do sada je u DR Kongu zabilježeno 254 slučaja koronavirusa, a 21 osoba je preminula.

Biyombo je u NBA od 2011. godine. Prve četiri godine je igrao za Charlotte, a potom jednu godinu u Torontu, dvije u Orlandu, a od 2018. je ponovo član Hornetsa.

Ove sezone je imao prosjek od 7,4 koša i 5,8 skokova po utakmici.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama