ZAGREB

Šah: Treća pobjeda Ene Cvitan

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


U hotelu „Aristos“ u Zagrebu odigrano je 3. kolo Pojedinačnog otvorenog prvenstva Hrvatske za šahistkinje na kojem sudjeluje samo 8 igračica.

Braniteljica naslova Riječanka Ena Cvitan nakon maratonske borbe postigla je treću uzastopnu pobjedu svladavši Kristinu Šarić i izdvojila se u vodstvu. Anamarija Radiković je jednom malom kombinacijom osvojila kvalitetu protiv Ruže Purkić i prisilila je na predaju. Patricija Vujnović i Mirjana Medić brzo su remizirale, a Eva Mihaljević i Tihana Iveković postavile su neslavni rekord remiziravši nakon samo 3 poteza.

Rezultati 3. kola: Purkić-Radiković 0-1, Šarić K.-Cvitan 0-1, Vujnović-Medić remi, Mihaljević-Iveković T. remi.

Poredak poslije 3. kola: Cvitan 3 boda, Medić 2,5, Vujnović i Radiković po 2, Iveković T. 1,5, Šarić K. i Mihaljević po 0,5, Purkić bez bodova.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter