ODBOJKA

Superliga: Velovršanke nastavile s porazima

| Autor: Ivica CEROVAC
U SVE TEŽOJ SITUACIJI - Nelli Ćopić i Barbara Kalister (snimio Danilo MEMEDOVIĆ)

Još jedan "brzinski" poraz, već deveti u nizu, upisale su odbojkašice Velog Vrha na svom parketu u ogledu s karlovačkim Kelteksom. Sve je bilo gotovo za samo 66 minuta "žive" igre, a kako su istovremeno odbojkašice Brda u Splitu nakon ruleta petog seta svladale Nebo, bodovno su se poravnale s Velovršanke i tri kola prije kraja prvenstva prepustile im "fenjer".

Prvi set bolje su otvorile gošće (1:6), Puljanke su s pet poena u nizu uspjele prebaciti vodu na svoj mlin (10:8), no bilo je to jedino vodstvo domaće ekipe u uvodnoj dionici, jer su Karlovčanke uzvratile istom mjerom i potom odjurile do 17:25.

Većim dijelom drugog seta igračice trenerice Tatjane Tonković bile su u prednosti, da bi kod rezultata 17:15 gošće napravile seriju 0:5 i riješile ga u svoju korist s 21:25. I treći set bio je većim svojim dijelom izjednačen, ali onda su Velovršanke neshvatljivo stale kod rezultata 15:13, što su iskoristile gošće te od narednih 13 poena osvojile 12 i stigle do uvjerljive pobjede.