MINISTARSTVO UPRAVE I PRAVOSUĐA

ŽUPANIJSKI SUD U PULI NAJAŽURNIJI U DRŽAVI Iako su suci rješavali i stare predmete s drugih sudova, presude donose duplo brže nego njihove kolege

| Autor: Dubravko GRAKALIĆ
Županijski i Općinski sud u Puli

Županijski i Općinski sud u Puli


Pandemija korone nije usporila rad suda tijekom ove godine. Radimo potpuno normalno, ali uz mjere nadzora. Koristimo velike dvorane, obavezno je nošenje maske i radimo normalno. Ograničenje je jedino kad je zakonom propisan obavezan kontakt sa strankama, objašnjava predsjednik Županijskog suda u Puli Iztok Krbec

Županijski sud u Puli najbrži je u rješavanju sudskih predmeta u Hrvatskoj – za presudu u jednom predmetu treba im 87 dana što je rekord usporedi li se sa županijskim sudovima u Rijeci, gdje se odluka čeka prosječno 181 dan ili u Dubrovniku gdje sudovanje traje 174 dana. U prosjeku, županijski sudovi su između 2017. i 2019. godine ubrzali rješavanje predmeta sa 183 na 143 dana.

- Uvijek se može i bolje, primjećuje Iztok Krbec, predsjednik Županijskog suda u Puli u kratkom komentaru odličnih pokazatelja rada svog suda u izvješću što ga je objavilo Ministarstvo uprave i pravosuđa za 2019. i ranije godine.

- Organizacija rada je učinkovita, trudimo se što bolje može i rezultat smo postigli uz napore svih pojedinaca, sudaca i sudskih savjetnika. Rezultat nam je bolji nego 2018. godine, ubrzali smo rad i imamo manje neriješenih predmeta. Pokazatelji pokazuju i da rješavamo više predmeta nego što ih zaprimamo, barem što se tiče 2019. godine. U 2020. imamo nešto manje zaprimljenih predmeta, vjerojatno zbog korone, kaže predsjednik Županijskog suda Pula Iztok Krbec.

Naglašava da pandemija korone nije usporila rad suda tijekom ove godine.

- Radimo potpuno normalno, ali uz mjere nadzora. Koristimo velike dvorane, obavezno je nošenje maske u sudu i radimo normalno. Doduše, u ožujku smo imali zaraženog u sudu, ali radimo i od kuće dok smo u samoizolaciji. Vijećati se može i preko aplikacije Zoom i nema zapreka za rad suda. Ograničenje je jedino kad je zakonom propisan obavezan kontakt sa strankama, objašnjava Krbec.

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter