Vratio se u Istru 1961

Marjan Brkljača postaje voditelj fizioterapeutske službe


Nedostatak iskusnog fizioterapeuta u Istri 1961, nastao odlaskom Gorana Marjanovića-Spliće, ovih bi se dana trebao nadomjestiti. Naime, pulski je klub dogovorio suradnju s višim terapeutom Marjanom Brkljačom, poznatim pulskim stručnjakom, koji je već radio u Istri 1961. Što znači da bi se trebalo smanjiti vrijeme do povratka ozljeđenih igrača, što je često i presudno za rezultate kluba.

- Nismo još potpisali ugovor, ali smo sve dogovorili i potpis će biti samo "točka na i". Iako ja neću početi raditi tek nakon potpisa, jer već desetak dana radim na bržem vraćanju Ramona Miereza u pogon. Napadač sad već paralelno dolazi kod mene na rehabilitaciju i trenira s klupskim stručnjakom za rekuperaciju. Mierezu sad slijedi kontrolni ultrazvuk, da vidimo da li je zacijelila ruptura bedrenog mišića, pa ćemo nakon toga dogovoriti daljnji tretman. Isto tako, čekamo rezultate magnetne rezonance koljena Madgera Gomesa, rekao je Brkljača.

Pulski je fizioterapeut već dulje vrijeme bio na meti pulskog kluba, no problem su dosad bile njegove druge obaveze.

- Dogovorili smo točan način rada. Neću zatvoriti svoju ambulantu u Domu sportova "Mate Parlov", već ću raditi paralelno tamo i na stadionu. Bit ću voditelj fizioterapeutske službe i uz mene će, uz moj nadzor, raditi dvojica fizioterapeuta koji su sad u klubu. Najbliži suradnik bit će mi i dalje dr. Dragan Vujović, s kojim ću sve koordinirati.

Koliko u pulskom prvoligašu ozbiljno pristupaju ovom području vidljivo je i po tome da su kupljeni potrebni medicinski aparati.

- Kad smo razgovarali o mom povratku u klub insistirao sam na tome da se kupio neophodna oprema i to je sad ostvareno. A sve s ciljem što bržeg povratka ozljeđenih igrača na teren. To je prioritet ovog posla, dodao je Brkljača. (R. CAR)

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter