LiDraNo 2024

Odabrani najbolji literarni i novinarski radovi, scenski nastupi te školski listovi i radijske emisije

| Autor: Vanesa Begić
Učenici škole domaćina pripremili su veseli i zanimljiv program (Foto: OŠ Monte Zaro)

Učenici škole domaćina pripremili su veseli i zanimljiv program (Foto: OŠ Monte Zaro)


U Domu hrvatskih branitelja održan je Županijski LiDraNo 2024., smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola Istarske županije.

Škola domaćin bila je pulska OŠ Monte Zaro, a u organizacijskom povjerenstvu bile su ravnateljica Branka Sironić Buić te učiteljice Gordana Ružić Stanojević, Maja Radolović Čalić, Karla Virgilio i Barbara Grgec Mošnja.

U svečanom dijelu programa prisutnima su se obratili ravnateljica Branka Sironić Buić, pročelnik Ureda župana Ivan Glušac, resorna gradska pročelnica Ivana Sokolov Vidulin te državni izbornik Vladimir Andrić. Učenici škole domaćina pripremili su veseli i zanimljiv program pod vodstvom Štefice Čeh.

Povjerenstva

Tijekom jutra održavali su se i okrugli stolovi novinarskog, literarnog i radijskog stvaralaštva i školskih listova za učenike i mentore pod vodstvom članova povjerenstva.

Povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo djelovalo je u sastavu: Marijana Peršić, Majkl Mikolić, Željka Kondić Dabo, za ono novinarsko odlučivali su Nicole Vojak Štoković, Jelena Milović i Lara Jurčić Matošević, a za literarne radove Vanesa Begić, Petra Klunić Zoričić i Nenad Stojković. Povjerenstvo za radijske emisije činili su Danijela Dorani, Tomislav Šikić i Martina Čiković Petrović, a za školske listove Borka Petrović, Stefani Veljak i Dragica Pršo.

Na državnu razinu smotre LiDraNo 2024. upućeni su sljedeći radovi: u kategoriji literarnog stvaralaštva Matko Blažević, 5. razred OŠ Poreč, mentorica Snježana Sumić; Lana Begić, 7. razred OŠ Joakima Rakovca Sveti Lovreč Pazenatički, mentorica Katerina Zgrablić; Rebeka Šestan, 6. OŠ Vladimira Nazora Pazin, mentorica Ivana Grabrović; Ana Ivetić, 6. razred OŠ Vladimira Nazora Pazin, mentorica Ivana Grabrović; Dominik Bertoša, 6. razred OŠ Vladimira Nazora Pazin – PŠ Motovun, mentorica Lorena Legović Brajković; Roko Radanović, 7. razred OŠ Vladimira Nazora Pazin – PŠ Trviž, mentorica Jelena Načinović; Kristan Roviš, 4. razred OŠ »Ivan Goran Kovačić« Čepić, mentorica Mirjana Rabar; Noel Bolfan, 3. razred OŠ »Ivo Lola Ribar« Labin, mentorica Tamara Poldrugovac te u kategoriji srednjih škola Morena Jerković, 2. razred SŠ Vladimira Gortana Buje, mentorica Kristina Šumberac Đorđević; Nika Kozina, 2. razred Talijanska srednja škola Rovinj, mentorica Nataša Paćelat; Tara Turković Fejzović, 2. razred, SŠ Mate Blažine Labin, mentorica Branka Komljenović; Dino Peruško, 4. razred Pazinski kolegij Pazin, mentorica Orijana Paus i Petar Grgurević, 3. razred Gimnazija Pula, mentorica Meri Šimunov.

U kategoriji novinarskog stvaralaštva najbolji su bili Noemi Matić, 8. razred OŠ »Ivo Lola Ribar« Labin, mentorica Ivana Griparić Fable; Jakov Baričević, 8. razred OŠ Vladimira Nazora Rovinj, mentorica Dejana Tavas; Maja Macanović, 8. razred, OŠ Vladimir Nazora Rovinj, mentorica Dejana Tavas; Erin Jakovčić, 6. razred OŠ Poreč, mentorica Jelena Uher i Tin Lacmanović, 7. razred OŠ Veruda Pula, mentorica Sabina Kalender Anić. U kategoriji srednjih škola, prošli su radovi koje potpisuju učenici Jura Katalinić, 3. razred Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrile Pazin, mentorica Radmila Zeletel; Petar Brajković, 1. razred Srednje škole Mate Balote Poreč, mentorica Dunja Janko; Nika Kozina, 2. razred Talijanska srednja škola Rovinj, mentorica Nataša Paćelat i Anika Kmet, 2. razred Srednja škola Zvane Črnja Rovinj, mentor Bernard Jurjević.

Novinari

U kategoriji školskih listova najbolji su bili školski list »Cvrčak« iz OŠ Dr. Mate Demarina Medulin, mentorica Tina Ribić; »Žuti list« Strukovne škole Pula, odnosno učenica Ivona Banović i mentorica Ivana Matić, te »Zalet«, djelo skupine učenika iz Srednje škole Buzet pod mentorstvom Tee Peloze.

U kategoriji radijskih emisija na daljnju razinu idu emisije »Tko još uopće želi biti učitelj?«, čiji su autori: Karla Margetić, Hana Košir, Natalia Zapalac, Monika Simetić, Ruža Marija Perkov iz OŠ Stoja pod mentorstvom Amadee Draguzet; »Malim koracima do velikih snova« čiji su autori Damjan Čule i Korinna Matković pod mentorstvom Hasnije Karlović iz OŠ Ivana Batelića Raša; te »Naša Antigona«, a autori su: Viktorija Komšić, Lukas Fabac, Fran Šimunović, Bernard Kodrnja i Nina Šalić te mentorica je Anči Ritossa Blažević iz Srednje škole Mate Balote Poreč. Tu su i emisije »Zdenka, ča je to suhozid?«, čiji su autori Dino Peruško i Filip Mikolčević, uz mentoricu Kristinu Varda iz Pazinskog kolegija - klasične gimnazije Pazin, kao i »Glazbeni snovi generacije« autora Tare Runko, Bernarde Barbić i Kevina Šegona čija je mentorica Majda Milevoj Klapčić iz Srednje škole Mate Blažine Labin.

U kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva za državnu su razinu upućeni nastupi sljedećih učenika: Klare Ćorić (mentorica Hasnija Karlović) iz OŠ Ivana Batelića Raša; Rocca Vlačića (mentorica Martina Valić) iz OŠ Vladimira Nazora Krnica te skupni nastup učenika OŠ Stoja pod mentorstvom Ticijane Benčić.

Tu su i skupni nastup učenika pod mentorstvom Tine Pajdaš iz OŠ Jože Šurana Višnjan; skupni nastup učenika OŠ Vladimira Nazora Krnica pod mentorstvom Livije Žufić, Karla Levak iz SŠ Mate Blažine Labin uz mentoricu Amneris Ružić Fornažar, skupni nastup učenika Pazinskog kolegija pod vodstvom Kristine Varda te Anika Blažević pod mentorstvom Anči Ritossa Blažević iz SŠ Mate Balote Poreč te skupni nastup pulskih gimnazijalaca pod mentorstvom Meri Šimunov.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter









Web kamere

Pula

Pula: Gradilište Studentski dom
Pula: Gradilište Studentski dom

Pula

Pula: Forum
Pula: Forum