Pomlađeni "kovari" s desetoricom do pobjede u završnici

Rudar - Buje 1:0 (0:0)

| Autor: Branko BIOČIĆ
JEDAN SPAŠAVAO, DRUGI POCRVENIO - Edis Kurtić i Nardi Hrvat (Snimio Danilo Memedović)

Gradski stadion. Sudac: Daniel Starčević (Pula). Pomoćnici: Dizdarević (Radmani) i Jakičić (Poreč). Strijelac: 1:0 Čenaj (85). Žuti kartoni: Božičević, Bilić, Hrvat, Blažina (Rudar), Bertoša (Buje). Crveni karton: Hrvat (62-drugi žuti karton)

RUDAR: Blažina, A. Načinović, Božičević, Golja, Juričić (od 77. Čenaj), Bilić (od 90. Krištović), Dadić (od 46. Hrvat), Karić, Kurtić, Halilčević (od 46. Karić), Biljuh (od 66. M. Načinović).

BUJE: Mandalenič, Peroša (od 46. Maslić), Valenta, Miličević (od 63. Baf), Krizmanić (od 70. Bojić), Vukelić, En. Šoškić, Ibrahimović (od 85. El. Šoškić), Šepić, Fakin, Bertoša.

Mlada momčad Rudara, u kojoj ima nekoliko juniora, pa i kadeta, odigrala je još jednu vrlo dobru utakmicu i do tri boda stigla u samoj završnici suradnjom dva rezervista, Karića koji je u 85. minuti povukao kontru i asistirao strijelcu Čenaju za jedini gol na utakmici. Gosti koji su imali terensku inicijativu, veći posjed, brzo se otvarali i imali nekoliko opasnih udaraca prema izvrsnom Blažini te su imali više od pola sata igrača više, ali tu prednost nisu uspjeli kapitalizirati.

Labinjani su najavljivali kompletan sastav, ali ipak nije bilo Tonija Rudana koji je odlučio preskočiti ovaj susret. Početak je pripao momčadi Buja, u 10. minuti dalekometni pokušaj Bertoše odlazi iznad gola. U prvom poluvremenu gledali smo monotonu igru između dva 16-erca. Pokušao je Fakin, ali je Blažina izbio loptu u korner, a priliku za domaće imao je Juričić nakon lijepe asistencije Golje, ali je Mandalenić nogom izbio loptu u korner, iz kojeg je nakon ubačaja Načinović glavom pogodio gredu. Pri kraju prvog poluvremena Blažina je obranio opasan udarac Ibrahimovića i odbio loptu u korner.