OD 23. DO 25. SRPNJA

FESTIVAL PLESA I NEVERBALNOG KAZALIŠTA: Ove godine na programu devet predstava

Domaću plesnu scenu, pored ZPA, na festivalu predstavljaju Studio za suvremeni ples s predstavom "Spektakl koreografkinje" Irme Omerzo te predstava "Skupa nagrađivanje" plesne umjetnice Petre Hrašćanec

| Autor: Vanesa BEGIĆ
(Snimio Dejan Štifanić / Arhiva)

(Snimio Dejan Štifanić / Arhiva)


Festival plesa i neverbalnog kazališta Svetvinčenat održat će se od 23. do 25. srpnja.

Kreiranje i istraživanje

Spomenuti je festival dosad ugostio više od 290 plesnih autorskih radova umjetnika i umjetnica s domaće i međunarodne kazališno-plesne scene.

Ove godine Festival donosi devet izvedbi koje se izvode u kaštelu Grimani, savičentinskom trgu te u Mediteranskom plesnom centru, prostoru koji već godinama djeluje kao prostor za kreiranje i istraživanje plesnih umjetnika i umjetnika u sastavu djelovanja Zagrebačkoga plesnog ansambla.

Festival ove godine otvara srpska Bitef Dance Company izvedbom plesne predstave "Prostor za Revoluciju" u petak, 23. srpnja u Kaštelu Grimani.

Domaću plesnu scenu, pored ZPA, na festivalu predstavljaju Studio za suvremeni ples s predstavom "Spektakl koreografkinje" Irme Omerzo te predstava "Skupa nagrađivanje" plesne umjetnice Petre Hrašćanec.

Dvoje gostujućih umjetnika tijekom festivala vode i radionice za plesače i izvođače. Sara Shelton Mann predstavit će svoj pedagoški rad kroz trodnevnu radionicu Alkemija pokreta koja se organizira u suradnju s Improspekcijama 2021, a Jesus Rubio Gamo prezentirat će svoju aktualnu plesnu praksu kroz jednodnevnu radionicu Jednostavne radnje.

Edukativni program

Treći edukativni program za profesionalce u umjetnosti odnosi se na Kreativni kutak u suradnji s Ministarstvo kulture i medija RH - Deskom Kreativne Europe. Prijave za sve edukativne festivalske programe su otvorene.

Detaljnije vijesti o ulaznicama i ostalim festivalskim informacijama dostupni su na www.svetvincenatfestival.com.

Program

23.07.

Kaštel Grimani 21.30 - Lo Invisible No bautizados, Katia Humenyuk & Rolando Salamé, (Španjolska)

Trg 22.15 - Spektakl Studio za suvremeni ples, Irma Omerzo, (Hrvatska)

Kaštel Grimani - 23 - Prostor za revoluciju Bitef dance company, Isidora Stanišić, (Srbija)

24.07.

Kaštel Grimani - 21-30 - Lulu, premijera Staša Zurovac

Trg - 22.30 - Plesne upute (neće zauvijek biti ovako) Moritz Ostruschnjak (Njemačka)

Kaštel Grimani - 23 - Revel Revel Roser López Espinosa, Zagrebački plesni ansambl (Španjolska/Hrvatska)

25.07.

Mediteranski plesni centar - 21 - Skupa UO 21:21, Petra Hrašćanec

Trg - 22 - Druga strana: noć sanjarenja Mixed Bag Productions, Sara Shelton Mann (SAD)

Kaštel Grimani - 22.30 - Gran Bolero Jesús Rubio Gamo, (Španjolska)

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter







Vremenska prognoza

Podaci preuzeti sa: www.yr.no


Web kamere

Pula

Pula: Forum
Pula: Forum

Pula

Pula: Korzo, Giardini
Pula: Korzo, Giardini