Dani arhitekture u Istri u organizaciji Društva arhitekata Istre privedeni su kraju, odnosno ušli su u svoj zadnji dio otvorenjem Godišnje izložbe projekata i realizacija članova DAI-SAI i gostujućih izlagača u Društvu arhitekata Istre.
(Snimio Mladen Radić)
Izlažu Breda Bizjak, Matija Luk, Željko Mohorović, Luka Tomić, Silvije Novak, Lucija Grofelnik, Valentina Kaić Filipović, Sandra Celega Dukarić, Leonid Zuban, Dino Krizmanić, Karin Blažina, Dunja Predić, Dean Skira, Marko Perčić, Ivana Debeljuh, Danijela Perčić Tičić, Emil Jurcan, Aleksandar Ćelović, Helena Sterpin, Ana Dana Beroš, Viktor Vrečko, Uroš Rustja, Primož Žitnik, Mina Hiršman, Mateo Zonta, Ana Kučan, Luka Javornik, Danijel Mohorič.
Predstavljen je i projekt groblja u Ankaranu u Sloveniji, dobitnik najvažnije slovenske nagrade za arhitekturu, Plečnikove nagrade, u kategoriji javnog prostora u 2025. godini. Prezentirali su ga autori iz ljubljanskog arhitektonskog studija Void arhitektura.
(Snimio Mladen Radić)
Izložbu je otvorila predsjednica DAI-SAI Jasmina Bašić koja je pohvalila članove da su jako vrijedni tokom godine i da k tome još ulože dodatni trud u prezentaciju svojih radova na izložbi, pa tako i ove godine imaju projekte obiteljskih kuća, imaju nešto vinarija, intervencija u javnom prostoru, u interijeru, ima i nešto projekata obnove. Imali su u petak navečer i posebne goste iz Slovenije pa premda su oni radili na projektu u Slovenij, spomenuto groblje nalazi se području istarskog poluotoka što je bila prilika da u Puli održe prezentaciju o projektu
Izložba ostaje otvorena do 19. prosinca, radnim danom od 17 do 20 sati.