PRILIKA ZA MLADE

NACIONALNI PARK BRIJUNI ZAPOČEO SURADNJU SA SVEUČILIŠTEM JURJA DOBRILE: Studenti će na Brijunima odrađivati praksu i sudjelovati u europskim projektima

Sporazum o suradnju potpisali su ravnatelj Brijuna Marno Milotić i dekanica Fakulteta za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije Tea Golja

Sporazum o suradnju potpisali su ravnatelj Brijuna Marno Milotić i dekanica Fakulteta za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije Tea Golja


Rješavanjem praktičnih zadataka dobit ćemo priliku povezati teoriju i praksu, susresti se s poslovnim izazovima specifičnima za ovakve prostore te aktivno sudjelovati u radnim procesima što će nam omogućiti bržu i lakšu prilagodbu na radnom mjestu po završetku školovanja što smatram iznimno važnim, istaknula je predstavnica studenata Klara Tuličić

Javna ustanova Nacionalni park Brijuni i Sveučilište Jurja Dobrile - Fakultet za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije (FITIKS) potpisali su Sporazum.

Ova suradnja, dvaju važnih subjekata na području Istarske županije, prilika je studentima Kulture i turizma i novog dvopredmetnog studija Kultura i turizam i Talijanski jezik i kultura da svoju obveznu stručnu praksu odrade u Nacionalnom parku, da izrađuju praktične zadatke u suradnji s mentorima iz Nacionalnog parka i predmetnim nastavnicima te surađuju na aktivnostima EU projekata poput projekta "Novo ruho Brijuna" kojemu je cilj unaprjeđenje upravljanja Nacionalnim parkom Brijuni na principima održivog korištenja prirodne baštine s ciljem društveno-gospodarskog razvoja lokalne sredine.

- Ovom će suradnjom studenti stjecati nova znanja, a ne izostaje ni izravna mogućnost da pokažu svoju kreativnost i inovativnost u zajednici. Povezivanje visokoobrazovne ustanove i nacionalnog parka označava novi iskorak u promicanju društveno-odgovornog poslovanja u zajednici. Danas je, vjerojatno više nego ikada prije, poticanje suradnje znanosti i gospodarstva uvjet osiguranja fleksibilnosti, visoke kvalitete obrazovnog sustava i konkurentnosti, istaknula je Tea Golja, dekanica Fakulteta.

Marno Milotić, ravnatelj Javne ustanove Nacionalni park Brijuni pojasnio je pak da je upravljanje zaštićenom prirodnom i kulturnom baštinom izazovno i uvjetovano kontinuiranom potragom za vrijednim instrumentima upravljanja koji će na odgovarajući način pomiriti ekonomske, socio-kulturne i ekološke standarde.

Na to da se ne smije zaboraviti na razvoj hotelskog proizvoda na području zaštićene baštine koji zahtjeva drugačije poslovne modele, ukazala je voditeljica službe za hotelijerstvo JU NP Brijuni Nataša Stojkovski i izrazila zadovoljstvo što će studenti imati priliku predložiti neka svoje rješenja za unapređenje postojećeg proizvoda u okvirima zadanih mogućnosti i mnogobrojnih izazova u neposrednom okruženju. Studenti će se tako baviti rješavanjem pitanja upravljanja prirodnom i kulturnom baštinom te razvojem modela za unapređenje hotelskog proizvoda i osmišljavat će nove turističke doživljaje.

- Rješavanjem praktičnih zadataka dobit ćemo priliku povezati teoriju i praksu, susresti se s poslovnim izazovima specifičnima za ovakve prostore te aktivno sudjelovati u radnim procesima što će nam omogućiti bržu i lakšu prilagodbu na radnom mjestu po završetku školovanja što smatram iznimno važnim, istaknula je predstavnica studenata Klara Tuličić. (B. PETROVIĆ)

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama