U ovom trenutku odajemo počast i zahvalnost svima koji su dali život za izgradnju Labinštine, onima u drugom Svjetskom ratu. Domovinskom ratu, našim rudarima i svim sugrađanima koji ovdje počivaju. Zahvaljujući njima, Labinština je onakva kakva je danas i to ne smijemo zaboraviti, rekao je gradonačelnik Labina Valter Glavičić
Polaganje vijenaca u Poreču
U povodu obilježavanja blagdana Svih svetih 1. studenog i Dušnog dana 2. studenog, jučer su na porečkom Gradskom groblju položeni vijenci i zapaljene svijeće u spomen na sve one koji više nisu s nama. Delegaciji predvođenoj gradonačelnikom Lorisom Peršurićem i predsjednikom Gradskog vijeća Zoranom Rabarom, pridružili su se predstavnici Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Poreč, Istarske udruge dragovoljaca Domovinskog rata, Udruge antifašističkih boraca i antifašista Poreč, predstavnici Policijske postaje Poreč, te gradski vijećnici. Molitvu je tom prilikom izmolio porečki župnik, vlč. Milan Zgrablić.
Istim povodom su jučer na Centralnom križu Gradskog groblja Labin vijence polagale delegacije Grada Labina i općina Labinštine, predstavnici Udruge antifašističkih boraca Grada Labina, Udruge Josip Broz Tito, udruge proisteklih iz Domovinskog rata, Policijske postaje Labin, Javne vatrogasne postrojbe Labin, Crvenog križa, vijećnici Gradskog vijeća Grada Labina i ostali uzvanici. Na taj su način još jednom odali počast svim poginulima u NOB-u i Domovinskom ratu, prisjetivši se njihovih žrtava za domovinu kojoj su darovali ono najdragocjenije, a to je ljudski život. Počast su odali i stradalima u rudniku i svim preminulima. Nakon minute šutnje nazočnima se obratio labinski gradonačelnik Valter Glavičić.
- U ovom trenutku odajemo počast i zahvalnost svima koji su dali život za izgradnju Labinštine, onima u drugom Svjetskom ratu. Domovinskom ratu, našim rudarima i svim sugrađanima koji ovdje počivaju. Zahvaljujući njima, Labinština je onakva kakva je danas i to ne smijemo zaboraviti. Danas su neke druge borbe, za neke druge stvari. Ovo groblje je prošlo kroz nekoliko država i ratova, ovdje počivaju razne ljudske priče i sudbine i stoga im svima odajemo dužnu počast i zahvalnost, rekao je Glavičić.
Labinski župnik Mirko Vukšić dao je svoj blagoslov te pročitao pjesme Meše Selimovića, Maka Dizdara i fra Bonaventure Dude posvećene životu i smrti, a maestro Franko Ružić izveo je prigodni glazbeni program.