Županijsko natjecanje iz povijesti

BUZET Najbolji mladi povjesničari znanje će odmjeriti na državnom natjecanju

| Autor: Gordana ČALIĆ ŠVERKO
BUZET- Županijsko natjecanje iz povijesti

BUZET- Županijsko natjecanje iz povijesti


Županijsko natjecanje iz povijesti održano je u Buzetu, u Osnovnoj školi Vazmoslava Gržalje i Srednjoj školi Buzet, a okupilo je šezdeset učenika i tridesetak mentora iz osnovnih i srednjih škola Istre. Predsjednica županijskog povjerenstva za natjecanje iz povijesti, ravnateljica buzetske osnovne škole Jadranka Bartolić Muzica, zahvalila se svim učenicima i njihovim mentorima na sudjelovanju, a onima koji će nastaviti natjecanje na višoj razini zaželjela je puno uspjeha. 

Najbolji sedmaši

Natjecanje je održano u učionicama buzetskih škola, uz pridržavanje svih epidemioloških mjera.  

U kategoriji učenika sedmih razreda osnovnih škola, prvo mjesto zauzela je Nina Smolica (OŠ Jože Šurana Višnjan, mentorica Tea Bonaca), drugo Gabriel Romeo Cvitko također iz višnjanske škole (mentor Valter Baldaš), a treće Eva Barbara Janko (OŠ Tar-Vabriga, mentorica Valentina Milohanić).

Među osmašima prvo mjesto dijele Marko Levak (OŠ Šijana Pula, mentorica Marija Belullo), Mate Pastorčić (OŠ Vladimira Nazora Pazin, mentorica Hana Gržinić Kraljić) i Lucia Božac (OŠ Vladimira Gortana Žminj, mentorica Martina Milutinović Zohil), na drugom mjestu je Daniel Đaković (OŠ Poreč, mentor Vedran Stanić), a na trećem Gaja Faflja (OŠ Finida, mentor Maurizio Zennaro).

U kategoriji prvih razreda srednjih škola na prvom mjestu je Borna Manđuka (SŠ Vladimir Gortan Buje, mentor Aljoša Sirotić), drugom Leonarda Bajić (Gimnazija Pula, mentorica Marija Komparić), a trećem njen školski kolega Mihael Modrušan kojemu je mentorica također Marija Komparić. 

Srednjoškolci

U kategoriji drugih razreda srednjih škola prva je Ines Rogović (Pazinski kolegij - Klasična gimnazija s pravom javnosti, mentorica Sandra Sloković), na drugom mjestu je Luka Kotiga (Gimnazija Pula, mentor Alen Tafra), a na trećem Marijana Fable (Pazinski kolegij - Klasična gimnazija s pravom javnosti, mentorica Sandra Sloković).

Među učenicima trećih razreda srednjih škola prvi je Leon Osmano (Gimnazija Pula, mentorica Marija Komparić), drugo mjesto dijele David Brajković (Gimnazija Pula, mentorica Marija Komparić) i Paolo Bilić (SŠ Mate Balote Poreč, mentor Vladimir Torbica), a treća je Brigita Roznbek (Pazinski kolegij- Klasična gimnazija s pravom javnosti, mentorica Sandra Sloković). U kategoriji učenika četvrtih razreda prvi je Luka Brajković (SŠ Mate Balote Poreč, mentorica Dunja Brence), drugo mjesto dijele Marko Drandić (Talijanska srednja škola Dante Alighieri Pula, mentorica Marta Banco) i Luka Hrvatin (SŠ Mate Blažine Labin, mentorica Sanja Gregorinić Trumić), a treće Ivana Ostojić i Karla Mijić obje učenice SŠ Mate Balote Poreč kojima je mentor Vladimir Torbica.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Web kamere

Pula

Pula: Forum
Pula: Forum

Pula

Pula: Korzo, Giardini
Pula: Korzo, Giardini