Stanje u prometu

Gužve na cestama prema Istri – kolone kod tunela Učka i graničnih prijelaza

| Autor: Glas Istre
Ilustracija (Snimio MIlivoj Mijošek)

Ilustracija (Snimio MIlivoj Mijošek)


Prema izvještaju Hrvatskog autokluba (HAK), pojačan je promet na istarskim prometnicama ovog petka uoči vikenda. Najveće gužve bilježe se na Istarskom ipsilonu, posebice između čvora i tunela Učka, gdje se povremeno u oba smjera vozi usporeno. Kolone se stvaraju i kod tunela Učka u smjeru Rijeke, te na pravcima prema graničnim prijelazima Kaštel i Plovanija.

Na riječkoj obilaznici (A7) između čvorova Rijeka zapad i Orehovica u oba smjera povećana je gustoća prometa. Vozači se suočavaju s kolonom u pokretu uz povremene zastoje, posebno na izlaznom kraku čvora Učka prema Istri te na dionici između čvorova Hreljin i Šmrika u smjeru Krka.

HAK preporučuje onima koji putuju prema Crikvenici ili Novom Vinodolskom da s autoceste siđu na čvorovima Hreljin ili Križišće kako bi izbjegli veće zastoje.

Vozačima se savjetuje strpljenje, pridržavanje prometnih propisa i praćenje izvještaja o stanju na cestama.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama