(Hina/EPA)
Na području Virovitičko-podravske županije u posljednja 24 sata testirano je 219 uzoraka i zabilježeno 118 novooboljelih od covida-19, a umrle su tri osobe pozitivne na koronavirus, izvijestio je u srijedu županijski Stožer Civilne zaštite.
Umra je žena u dobi od 64 godine i dvojica muškaraca od 63 i 73 godine.
U Virovitici i Slatini je po 38 novooboljelih, Pitomači deset, Špišić Bukovici osam, Suhopolju sedam, Gradini četiri, Voćinu, Crncu i Novoj Bukovici po dvoje, Orahovici i Zdencima po jedan, a za pet osoba nije navedeno s kojeg područja dolaze.
Na liječenju u Općoj bolnici Virovitica je 55 pacijenata od kojih dvoje na respiratoru. U KBC Osijek jedan je pacijenta s područja Virovitičko-podravske županije na respiratoru.
Od početka epidemije na području Virovitičko-podravske županije zaraženo je 9180 osoba, a 226 je umrlo.