DUBROVNIK

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji 11 novozaraženih

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


U Dubrovačko-neretvanskoj županiji zabilježeno je 11 novih slučajeva zaraze koronavirusom, od kojih su tri utvrđena brzim antigenskim testom, a oporavile su se 24 osobe, izvijestio je u nedjelju županijski Stožer civilne zaštite.

Zaraženo je pet osoba iz Konavala, četiri iz Dubrovnika te po jedna iz Blata i Stona. Ukupno je zaraženo pet osoba muškog spola i šest ženskog, a njih osam ima utvrđenu epidemiološku vezu.

Oporavile su se 24 osobe, od kojih 16 iz Dubrovnika, tri iz Kule Norinske, dvije iz Ploča te po jedna iz Dubrovačkog primorja, Konavala i Opuzena.

Od jučer obrađeno je 157 uzoraka, a od početka pandemije ukupno 39 972.

U dubrovačkoj bolnici od koronavirusa liječi se 28 osoba. Jedan pacijent zahtijeva intenzivnu skrb i na invazivnoj je ventilaciji.

U samoizolaciji je 735 osoba, a u posljednja 24 sata zabilježeno je šest kršenja te mjere, sve na graničnom prijelazu, što je ukupno 316 od početka pandemije.

Županijski stožer civilne zaštite i dalje apelira na građane da se drže svih preporučenih mjera.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter