(Hina/EPA)
U Splitsko-dalmatinskoj županiji je u posljednja 24 sata umrlo pet osoba, a 1407 je zaraženih, izvijestili su iz županijskog Stožera civilne zaštite.
Prema izvješću Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, od ukupno 2389 obrađenih testova danas je 1407 novooboljelih osoba s područja županije pozitivno na covid infekciju.
Iz Splita je 593, Kaštela 155, Solina sto, Sinja 50, Podstrane 49, Makarske 39, Omiša 36, Trogira 30, Imotskog 29, Hvara i Klisa po 25, Supetra 22, Trilja i Dugog Rata po 21, Muća 14, Starog Grada, Segeta i Marine po 13, Baške Vode, Otoka, Prološca i Gradca po 11, te Ciste Provo i Jelse po deset.
Dicmo, Bol i Podbablje imaju po sedam oboljelih, Dugopolje šest, Brela, Pučišća i Vrlika po pet, Hrvace, Postira, Sutivan, Tučepi, Zagvozd i Okrug po četiri, dok po tri novozaražena imaju Nerežišća, Vrgorac, Runovići i Zmijavci. Po dvoje pozitivnih ima Komiža, Vis, Lećevica, Milna, Zadvarje i Prgomet, a po jednog Šolta, Šestanovac, Lovreć, Podgora i Primorski Dolac.
Od ukupnog broja novooboljelih 832 osobe su kontakti prethodno oboljelih dok se ostali epidemiološki obrađuju.
Ukupno su 683 osobe u samoizolaciji.
Na bolničkom liječenju u KBC-u Split je 190 covid pozitivnih osoba, od kojih su 32 na respiratoru.
Prema izvješću KBC-a Split u protekla 24 sata umrlo je pet osoba i to dvije žene od 87 i 81 godinu te tri muškarca od 81, 59 i 78 godina. Svi su uz brojne komorbiditete bili pozitivni i na covid infekciju, dodali su u Stožeru.