(Hina/EPA)
Predsjednik Ustavnog suda Miroslav Šeparović na tiskovnoj konferenciji u 13,15 sati izvijestit će o nekoliko odluka donesenih na današnjoj sjednici Suda za koje postoji poseban interes javnosti, uz ostale i o referendumskim inicijativama (raspravna dvorana Ustavnog suda, RH, Trg sv. Marka 4).
Šeparović će predstavnike medija upoznati s odlukama Suda o dvije referendumske inicijative (dopuna članka 17. Ustava i izmjena članka 47. Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti).
Izvijestit će i o ocjeni ustavnosti i zakonitosti Uredbe o postupcima koji prethode sklapanju pravnih poslova raspolaganja nekretninama u vlasništvu Republike Hrvatske u svrhu dodjele na uporabu nekretnina za potrebe tijela državne uprave ili drugih tijela korisnika državnog proračuna te drugih osoba; te o ocjeni ustavnosti Zakona o sudovima i Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o sudovima u dijelu koji se odnosi na sigurnosne provjere sudaca.
Na konferenciji moći će se predsjedniku Ustavnog suda Šeparoviću postavljati i druga pitanja koja su od interesa za javnost, a odnose se na rad i odlučivanje Ustavnog suda, priopćeno je iz Suda.