(N. LAZAREVIĆ)
Klub zastupnika IDS-a, PGS-a i RI u Hrvatskom saboru komentirao je aktualnu prosvjetnu reformu „Škola za život” te posebno popis lektire u novom kurikulumu hrvatskog jezika. IDS-ov zastupnik Emil Daus naglasio je da je „novi popis napravljen po principu moramo napraviti nešto što će izgledati revolucionarno i atraktivno".
- Nešto se i napravilo, ali se ustvari pokazalo da nema hrabrosti, volje, znanja, a u konačnici niti želje, kao ni vremena, preuzeti odgovornost za kreiranje stručno osmišljenog i tako željno iščekivanog osuvremenjenog popisa lektire, rekao je Emil Daus te naglasio da ionako neka bitna dijela sigurno neće biti čitana jer će to ovisiti o svjetonazoru profesora što može dodatno produbiti ideološke razlike u društvu.
U ime IDS-a Daus je upozorio je da se provođenje reforme svelo na brzinu, a ne na kvalitetu. On smatra da se pokazuje da je bitna forma, u ovom slučaju početak školske godine, a ne kvaliteta učenja i poučavanja. Smatra da nam upravo to svjedoči o neozbiljnosti provođenja reforme ili s druge strane, ne znamo ni što želimo, ni koji nam je cilj, znamo samo da mora biti zapisano da je reforma provedena. (D. G.)