Pojačanje flote

Predan novi Air Tractor HRZ-u: Protupožarna eskadrila spremnija nego proteklih godina

| Autor: Nikola Pušonjić
(Foto: X)

(Foto: X)


Zrakoplovno-tehnički centar (ZTC) predao je još jedan protupožarni zrakoplov Air Tractor AT-802 Hrvatskom ratnom zrakoplovstvu, u sklopu priprema za nadolazeću protupožarnu sezonu. Nakon završenih radova te provedenih ispitivanja na zemlji i u zraku, zrakoplov je službeno predan 26. veljače.

U ZTC-u navode kako se radovi na protupožarnoj floti nastavljaju prema dogovorenim rokovima i dinamičkom planu, s ciljem pravodobne spremnosti svih letjelica.

Predsjednik Uprave Ivica Vidović istaknuo je da je prioritet Centra osigurati punu tehničku ispravnost zrakoplova, čime se izravno doprinosi sustavu domovinske sigurnosti.

– U posljednje tri godine vidljiv je napredak u dinamici izvršenja radova na održavanju zrakoplova u pripremama za sezonu požara. To je rezultat timskog rada i odgovornosti zrakoplovno-tehničkog osoblja – poručio je Vidović.

Dodao je kako je poslovanje ZTC-a stabilno, što se, kako je naveo, odražava i na materijalna prava radnika, koja su od početka njegova mandata povećana.

Nakon najnovije isporuke, Hrvatsko ratno zrakoplovstvo u sastavu 855. protupožarne eskadrile raspolaže s tri Canadaira i četiri Air Tractora, što je, prema podacima ZTC-a, najbolja operativna spremnost u posljednjih nekoliko godina. Usporedbe radi, krajem veljače 2022. nije bio isporučen nijedan protupožarni zrakoplov.

– Cilj nam je da HRZ i ove godine, kao i prošle, ima na raspolaganju svih 12 protupožarnih aviona – zaključio je Vidović.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twitter








Trenutno na cestama