ZAGREB

ZSE: Crobexi prate pad europskih burzi, promet skroman

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Na Zagrebačkoj se burzi u ponedjeljak ujutro trguje oprezno, na što ukazuje skroman promet, dok su Crobex indeksi pali, pa tako prate pad cijena dionica na europskim burzama.

Crobex indeks bio je u 10,30 sati u minusu 0,34 posto, na 2.001 bodu, dok je Crobex10 oslabio 0,21 posto, na 1.226 bodova.

Time su izgubili dio dobitaka od jučer.

Redovni promet dionicama iznosio je do 10,30 sati oko 600 tisuća kuna, otprilike 100 tisuća manje nego jučer u ovo doba.

Najveći promet, oko 230 tisuća kuna, ostvaren je dionicom Valamar Riviere, pri čemu joj je cijena pala 0,3 posto, na 31,90 kuna.

S prometom od oko 130 tisuća kuna slijedi dionica Ericssona Nikole Tesle, koja je pojeftinila 0,3 posto, na 1.800 kuna.

Niti jednom drugom dionicom zasad nije ostvaren promet veći od 100 tisuća kuna.

Crobexi jutros prate pad europskih burzi, koje su pod pritiskom zbog širenja koronavirusa u Europi, što je neke zemlje navelo na zaoštravanje epidemioloških mjera.

A to bi moglo usporiti oporavak gospodarstava u regiji od koronavirusa.

STOXX 600 indeks vodećih europskih dionica bio je oko 10,30 sati u minusu više od 1 posto.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter