ZAGREB

ZSE: Crobexi na putu dobitaka drugi tjedan zaredom

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Na Zagrebačkoj se burzi u petak očekuje mirno trgovanje, kao i dan prije, dok ulagači prate zbivanja na svjetskim burzama, pri čemu su Crobex indeksi na putu dobitaka drugi tjedan zaredom.

Svi analitičari, koji su sudjelovali u anketi Hine, danas očekuju stagnaciju Crobex indeksa.

Crobex je jučer porastao 0,75 posto, na 2.010 bodova, a Crobex10 za 0,69 posto, na 1.234 boda.

Zahvaljujući tome, oba su indeksa na putu dobitaka drugi tjedan zaredom. U odnosu na početak tjedna, Crobex je trenutno u plusu 0,85, a Crobex10 oko 0,9 posto.

Redovni promet dionicama iznosio je jučer 3,3 milijuna kuna, što je 5,6 milijuna kuna manje nego dan prije.

Najveći promet, 729 tisuća kuna, ostvaren je dionicom Končara, pri čemu joj je cijena porasla za 0,62 posto, na 810 kuna.

S prometom od 385 tisuća kuna slijedila je dionica Adriatic osiguranja, kojoj je cijena skliznula 0,40 posto, na 4.940 kuna.

Dionicom Đuro Đaković Grupe ostvaren je, pak, promet od 324,5 tisuća kuna, a cijena joj je pala 1,57 posto, na 3,75 kuna.

Tako se ta dionica našla među najvećim likvidnijim gubitnicama.

S druge strane, među najvećim likvidnijim dobitnicama našla se povlaštena dionica Adris grupe, koja je poskupila 1,46 posto, na 416 kuna.

Crobex indeksi posljednjih dana uglavnom prate kretanja na svjetskim burzama, na kojima su cijene dionica porasle jer su ponešto popustila strahovanja u vezi širenja omikron varijante koronavirusa u svijetu.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter