(Foto: Facebook)
Sjajni juniori Stolnoteniskog kluba Pula, koji je ove sezone osvojio dvostruku krunu, Deni Vale i Andrej Mrkić uspješno su zaključili svoj nastup na Europskom juniorskom prvenstvu u portugalskom Gondomaru.
Na krilima odličnog niza pobjeda, Vale je u dvoboju šesnaestine finala stigao do 4:3 pobjede nad Luksemburžaninom Sahrom, ali je svoj nastup završio u osmini finala, gdje je poražen od Francuza Pilarda rezultatom 4:1. Iza Denija je izvanredno prvenstvo na kojem se plasirao među 16 najboljih juniora Europe, a posebno veseli činjenica da je on tek drugu godinu junior, što znači da će u juniorskoj konkurenciji nastupati još dvije sezone, do kraja 2028. godine.
Nažalost, bez medalje je ostao i Mrkić koji je zajedno s Gabrijelom Marjanovićem porazom u četvrtfinalu parova zastao na samo korak od odličja. Mrkić i Marjanović poraženi su od švedskog para Dahlstrom/Wallin rezultatom 3:1. Unatoč tome, plasman među osam najboljih parova Europe izvrstan je rezultat i veliko iskustvo za nastavak njihovih karijera.